Reklama

Rząd poluzował obostrzenia. Otworzą restauracje i kluby fitness

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rząd poluzował obostrzenia. Otworzą restauracje i kluby fitness - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na dzisiejszej konferencji prasowej rząd poinformował o kolejnym luzowaniu obostrzeń. W maju mają powrócić siłownie, kina oraz restauracje. Co dalej ze szkołą i komuniami?

Konferencja prasowa ministra zdrowia i premiera - luzowanie obostrzeń

Dzisiaj (28 kwietnia) odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera i ministerstra zdrowia, na której przekazano informacje o kolejnym luzowaniu obostrzeń. Tym razem zmiany w obostrzeniach dotyczą całej Polski.

Po weekendzie majowym do funkcjonowania mają wrócić galerie handlowe, sklepy budowlane oraz meblowe. 4 maja otwarte mają zostać natomiast muzea oraz galerie sztuki.

Od 8 maja przywrocona ma zostać działalność hoteli, które będą funkcjonować z obłożeniem 50%. 

- Od 15 maja dopuszczamy możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych na swieżym powietrzu. Myślę, ze te imprezy na tę chwilę muszą się wpisywać w te wyznaczniki i standardy i kultury. To, co bedzie w tym sezonie letnim, czyli kiedy rozpoczną się wakacje i liczba eventów jest zdycowanie wieksza, to zostawimy sobie tu rownież przestrzeń do podejmowania decyzji - poinformował na dzisiejszej konferencji minister zdrowia. 

Salony fryzjerskie i kosmetyczki

Rząd poinformował również, że od 1 maja wracają fryzjerzy i kosmetyczki w całej Polsce. 

Konferencja prasowa - co ze szkołami? 

Luzowanie obostrzeń dotyczy również szkół. Dzieci z klas I-III wrócą do nauki w trybie stacjonarnym już 4 maja. Uczniowie klas IV-VIII będą pobierali naukę w trybie hybrydowym od 15 maja. Powrót wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz średnich jest zaplanowany na 29 maja.

Od soboty (15 maja) otwarta ma zostać również gastronomia zewnętrzna - czyli kawiarnie oraz restauracje na świeżym powietrzu. 

Konferencja prasowa premiera - sport 

Dobra wiadomość również dla wszystkich sympatyków zdrowego trybu życia. Minister zdrowia poinformował, że limit osób uprawiających sport na świeżym powietrzu od 1 maja zostanie podniesiony do 50 osób. Kryte obiekty sportowe mają zostać otwarte z obłożeniem 50% pod koniec maja. Obowiązywać ma tam limit 1 os/m2. Otwarte zostaną również pływalnie dla grup zorganizowanych, gdzie także przewiduje się obłożenie do 50%. 

Co z maseczkami? 

Minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że od 15 maja na zewnątrz maseczki nie będą musiały być noszone, o ile będzie zapewniony dystans półtora metra.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy