Reklama

Kolejny bus ważący ponad 6 ton. Nauczka dla młodego kierowcy

Opublikowano: wt, 28 sie 2018 14:36
Autor:

Kolejny bus ważący ponad 6 ton. Nauczka dla młodego kierowcy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu. Kolejny przeładowany bus zatrzymany przez inspektorów.

 

 

Nie była to długa podróż młodego kierowcy, który dopiero co stawia pierwsze kroki w tym zawodzie. Mężczyzna został zatrzymany kilkadziesiąt metrów od miejsca załadunku. 

Bardzo przeciążony pojazd dostawczy rzucił się w oczy kaliskim inspektorom z WITD w Poznaniu. Podczas patrolu, funkcjonariusze zwrócili uwagę, że opony pod autem się uginały.

Po zatrzymaniu samochodu, okazało się, że pojazd ważył ponad 6 ton, gdzie dopuszczalna masa całkowita wynosiła zaledwie 3,5 tony.  Mężczyzna zamiast dozwolonych 760 kilogramów towaru, przewoził 3,3 tony artykułów spożywczych.

 

 

Kierowca wziął aż czterokrotnie więcej towaru niż mógł. Do przeładowania nadmiaru ładunku przyjechał sam właściciel przedsiębiorstwa transportowego. Drugi bus musiał przyjeżdżać po nadwyżkę towaru aż trzy razy.

Młody kierowca zapytany dlaczego zgodził się na załadunek ponad normę, odpowiedział, że dopiero nabywa wprawy jako kierowca. Była to nauczka dla początkującego kierowcy, ponieważ inspektorzy nałożyli na niego mandat w wysokości 500 złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE