Reklama

Kierowca twierdził, że "to się nie ruszy". Nie miał racji…

Opublikowano:
Autor:

Kierowca twierdził, że "to się nie ruszy". Nie miał racji… - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wiózł ciężkie betonowe podkłady bez odpowiedniego zabezpieczania. Był przekonany, że „to się nie ruszy”. Ale fizyka jest nieubłagana. Podobnie jak inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. Skończyło się mandatem.

 

 

7 maja 2018 roku na drodze gminnej w Lesznie inspektorzy z miejscowego oddziału WITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę transportującą podkłady betonowe pod tory kolejowe i skierowali pojazd na punkt wagowy.

 

- Inspektorzy stwierdzili, że materiały budowlane nie zostały zabezpieczone przed zmianą położenia, ponieważ kierowca uznał, że ładunek nie jest w stanie się ruszyć i się nie przesunie – informuje rzecznik WITD. - Jak bardzo się pomylił pokazują zdjęcia, na których widać, że pojedyncze podkłady już zdążyły się ześlizgnąć i spaść z prowizorycznego stelażu lub się obrócić.

Nie domykała się też jedna z bocznych burt ciężarówki, co wyklucza jazdę po drogach publicznych. - W trakcie kontroli wykazano też rażące przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi na drogę, a rzeczywista masa całkowita pojazdu znacząco przekraczała dopuszczalne normy - ustalili inspektorzy.

 

WITD wszczęło wobec przedsiębiorcy postępowanie administracyjne zagrożone karą 5 tysięcy złotych, a kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Nakazano mu także doprowadzeniu pojazdu do normatywności i zobowiązano do prawidłowego zabezpieczenia ładunku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE