Reklama

Kierowca szkolnego autobusu po pijaku przewoził dziecko

Opublikowano:
Autor:

Kierowca szkolnego autobusu po pijaku przewoził dziecko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Nietrzeźwy kierowca autobusu szkolnego przewoził dziecko i opiekunkę. Gdyby nie interwencja policji, do pojazdu wsiadłoby więcej dzieci.

 

 

 

Anonimowe zgłoszenie otrzymali funkcjonariusze policji w poniedziałek (26 listopada). Zgłaszający poinformował, że kierujący autobusem szkolnym, który jedzie do Kowali Pańskich może być pod wpływem alkoholu.

Policjanci z KPP w Turku około godziny 14.45 zatrzymali w miejscowości Ciemień (powiat turecki) autobus szkolny marki Renault. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 66-latek miał około 0,63 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

 

Nietrzeźwy kierowca przewoził w tym czasie jedno dziecko i opiekunkę. Gdyby nie interwencja policji, w miejscowości Kowale Pańskie (powiat turecki) do autobusy wsiadłyby kolejne dzieci.

66-letniemu mieszkańcowi powiatu tureckiego zatrzymano prawo jazdy. Za to wykroczenie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdami na minimum 3 lata.

Mężczyzna odpowie przed sądem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE