Reklama

Kierowca był tak pijany, że zabrakło skali

Opublikowano:
Autor:

Kierowca był tak pijany, że zabrakło skali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Kompletnie pijany mężczyzna wsiadł za kółko. W alkomacie zabrakło skali.

 

 

Na terenie Kalisza doszło do niebezpiecznego zdarzenia z nieodpowiedzialnym kierowcą w roli głównej, który uderzył w zaparkowany samochód.

 

Z relacji policji wynika, że kierowca osobowego peugeota nieprawidłowo wykonał manewr omijania i uderzył w zaparkowany pojazd marki MAN.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy policji, mundurowi postanowili sprawdzić stan trzeźwości uczestników zdarzenia drogowego. Okazało się, że kierowca samochodu osobowego marki Peugeot był tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali. 44-latek miał więcej niż 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

 

- Urządzenie do pomiaru ilości alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wartość powyżej 2 mg/L. Odpowiada to w przybliżeniu 4,2 promila alkoholu w organizmie. Jest to maksymalna wartość wyświetlana na tego typu urządzeniu. Od kierującego pobrana została krew do dalszych badań - informuje oficer prasowy z Komendy Miejskiej w Kaliszu.

 

Mężczyzna stracił prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci przy okazji przypominają.

 

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Pijani kierowcy mogą być sprawcami tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • zwęża pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE