Reklama

"Kalisz dla młodych". Mieszkania dla studentów i absolwentów uczelni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się pierwsza edycja programu "Kalisz dla Młodych". Studenci i absolwenci uczelni mogli wnioskować o przydział mieszkań z zasobu Miasta Kalisza.

Koniec pierwszej edycji programu "Kalisz dla Młodych". Studenci i absolwenci uczelni mogli wnioskować o przydział mieszkań z zasobu Miasta. 
 

Ile wniosków o przydział mieszkania wpłynęło w pierwszej edycji programu "Kalisz dla Młodych"?

W pierwszej edycji programu wpłynęło 13 wniosków o przydział lokalu mieszkalnego. Po rozpatrzeniu ich przez komisję, przydzielone mieszkania otrzymali:

  • jeden absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu
  • jeden absolwent i czworo studentów Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.
 

Umowy najmu podpisali w obecności prezydenta Krystiana Kinastowskiego, wiceprezydenta Mateusza Podsadnego, radnego Artura Kijewskiego oraz przedstawicieli Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu oraz Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza.

- Dzisiaj podpisaliśmy sześć umów na najem lokali komunalnych z osobami, które zostały wyłonione w ramach aplikacji składanych w programie „Kalisz dla Młodych”. Wpisuje się to w nasze działania na rzecz rozwoju życia akademickiego, stwarzania dobrych warunków życia dla młodych ludzi. Dla nich to bardzo ważna sprawa - powiedział prezydent Kalisza - Krystian Kinastowski. - Dla osób młodych wynajęcie lub zakup mieszkania na wolnym rynku i skorzystanie z kredytu są często niemożliwe. Oczywiście sprawdzaliśmy, czy te osoby będą w stanie opłacić czynsz. Spełnili te wymagania i są studentami bądź absolwentami kaliskich uczelni. W wyniku programu pozyskaliśmy również nowych mieszkańców Kalisza, ponieważ dwie osoby przeprowadziły się do naszego miasta z innych miejscowości.

Studenci: "Nie dowierzaliśmy, że nam się udało"

Obecne na spotkaniu z dziennikarzami studentki, które otrzymały przydział mieszkania mówiły, jak ważny jest dla nich ten program.

- Program jest dużą szansą dla młodych ludzi, by się usamodzielnić, bo rynek mieszkaniowy nie jest zbyt przychylny - powiedziała pani Adrianna Kluszczyńska. - Swoją przyszłość wiążę z Kaliszem. Mieszkanie jest wyremontowane, dość duże i da się je ładnie urządzić. Myślę, że po wprowadzeniu się, będzie to moje wymarzone mieszkanie.

- Mieszkanie widzieliśmy, jest bardzo ładne. Byliśmy w szoku, nie dowierzaliśmy, że nam się udało - podkreśla Sandra Tomczyk.

Ile mieszkań przygotowano w Kaliszu w tym roku?

W tym roku Miasto Kalisz przygotowało sześć mieszkań w różnych lokalizacjach. W kolejnych latach będą przygotowywane następne lokale, w zależności od możliwości finansowych Miasta.

Następne lokale z miejskiego zasobu są już typowane do kolejnej edycji programu. Nabór będzie prowadzony jeszcze w tym roku.

Co o tym myślicie o tej inicjatywie? Dajcie znać w komentarzach.

Przeczytaj także: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy