Reklama

Jest wniosek o decyzję środowiskową dla S11 na trasie Ostrów Wlkp. Kępno. Kiedy zapadnie decyzja?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Jest wniosek o decyzję środowiskową dla S11 na trasie Ostrów Wlkp.  Kępno. Kiedy zapadnie decyzja?  - Zdjęcie główne

foto GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Złożony został wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S11. Kiedy remont "ekspresówki"?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o wpłynięciu do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu wniosku o wydanie decyzji w sprawie budowy drogi ekspresowej S11 na odcinku Ostrów Wielkopolski - Kępno. S11 jest również fragmentem trasy łączącej Katowice z Poznaniem.

Kiedy zapadanie decyzja? 

Jak informuje GDDKiA, spodziewany termin uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach to I kwartał 2022 roku. 

- Dalszy etap prac przygotowawczych to opracowanie Koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania projektowe dla zatwierdzonego w DŚU wariantu przebiegu S11. Jest to ostatni etap prac studialnych, po zakończeniu którego będzie można rozpocząć etap opracowania projektu budowlanego. Później pozostanie uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz realizacja drogi w terenie - informuje Alina Cieślak z GDDiA. 

Przetarg na realizację zadania planowany jest na drugą połowę 2023 roku. Roboty realizowane będą w latach 2025-2027. S11 na trasie Ostrów Wielkopolski - Kępno została ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 roku). 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy