Reklama

Jednostki PSP z Wielkopolski z nowymi pojazdami. Łącznie zakupiono 29 samochodów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednostki PSP z terenu całej Wielkopolski ze środków budżetu państwa oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dokonały zakupu 29 pojazdów specjalnych.

W bieżącym roku, ze środków finansowych budżetu państwa pozyskanych w ramach funduszu przeciwdziałania chorobie COVID-19 oraz w ramach zadań związanych z naborami wniosków ogłoszonymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dla przedsięwzięć z zakresu doposażenia jednostek powołanych do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii, jednostki PSP z terenu województwa wielkopolskiego dokonały zakupu 29 pojazdów specjalnych:

  • 12 lekkich samochodów kwatermistrzowskich,
  • 8 lekkich samochodów operacyjnych,
  • 4 lekkich samochodów rozpoznawczo-ratowniczych,
  • 4 samochodów do przewozu ratowników,
  • 1 lekkiego samochodu ratownictwa medycznego.

Samochody SLKw trafiły do jednostek PSP w Czarnkowie, Kępnie, Koninie, Obornikach, Pile, Poznaniu (2 szt.), Rawiczu, Słupcy, Śremie, Wolsztynie i Wrześni. Samochody SLOp trafiły do jednostek PSP w Chodzieży, Jarocinie, Kaliszu (2 szt.), Kościanie, Krotoszynie, Nowym Tomyślu i Poznaniu. Samochody SLRr trafiły do jednostek PSP w Chodzieży, Grodzisku Wlkp., Poznaniu i Wągrowcu, samochody typu mikrobus trafiły do jednostek PSP w Poznaniu (2 szt.), Szamotułach i Turku, natomiast lekki samochód ratownictwa medycznego (karetka) służy w JRG i KP PSP w Pleszewie.

Pojazdy o łącznej wartości blisko 4.570.000 zł zostały zakupione w głównej mierze z funduszu przeciwdziałania COVID-19 (dofinansowanie w kwocie ok. 1.360.000 zł) oraz środków WFOŚiGW w Poznaniu (dofinansowanie w kwocie ok. 1.340.000 zł). Pozostałą część dofinansowania stanowią fundusze UE (kwota ok. 660.000 zł), środki pozyskane w ramach Funduszu Wsparcia PSP (kwota ok. 440.000 zł), środki KG PSP z firm ubezpieczeniowych (kwota ok. 430.000 zł) oraz pozostałe środki budżetowe (kwota ok. 340.000 zł).

Pojazdy oprócz działań związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się choroby Covid-19 będą również wykorzystywane do transportu ratowników na miejsce działań ratowniczo-gaśniczych, dostarczania niezbędnego sprzętu i zaopatrzenia dla strażaków działających na miejscu zdarzenia, działań w zakresie zapobiegania i likwidacji skutków poważnych awarii i klęsk żywiołowych a także działań profilaktycznych i szerokorozumianej edukacji społecznej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy