Reklama

Jechali bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Poniosą spore konsekwencje

Opublikowano:
Autor:

Jechali bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Poniosą spore konsekwencje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Jechali bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Poniosą spore konsekwencje.

 Do bliźniaczo podobnych sytuacji doszło na terenie powiatów kościańskiego i kaliskiego. 31-latek wsiadł za kierownicę, a 15-latek przewoził na motorze drugą osobę. Obaj mężczyźni nie mieli uprawnień oraz byli pod wpływem alkoholu.

 Do pierwszej sytuacji doszło w niedzielę 9 sierpnia. 31-letni mieszkaniec powiatu śremskiego został zatrzymany w Cichowie (powiat kościański), gdzie skontrolowali go policjanci z Posterunku Policji w Krzywiniu. Mężczyzna miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Okazało się, że kierowca nie miał także uprawnień do prowadzenia pojazdów.

 

 

 Drugi przypadek miał miejsce w okolicach Koźminka (powiat kaliski). Funkcjonariusze z tamtejszego Posterunku Policji zatrzymali do kontroli motocyklistę. Wiózł on pasażera, który nie miał kasku. Okazało się, że kierującym był 15-latek, a pasażerem 24-latek. Obaj panowie byli nietrzeźwi i mieli ponad promil alkoholu. Co oczywiste 15-latek nie miał uprawnień do kierowania motorem.

 Teraz cała trójka odpowie za swoje zachowanie. 31-latkowi grożą dwa lata pozbawienia wolności, grzywna od 5 do 60 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów, który może obowiązywać od roku do aż piętnastu lat. O losie 15-latka zadecyduje sąd. 24-latek również poniesie konsekwencje. Odpowie za brak jazdy w hełmie ochronnym na motocyklu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE