Reklama

Jazda na tym rowerze grozi wypadkiem. Sklep ostrzega klientów i przyjmuje zwroty

Opublikowano: wt, 13 mar 2018 16:31
Autor:

Jazda na tym rowerze grozi wypadkiem. Sklep ostrzega klientów i przyjmuje zwroty  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jak informuje Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji popularna sieć sklepów sportowych Decathlon Sp. z o.o. Warszawie, powiadomił prezesa UOKiK, że w rowerach górskich (zobacz seria poniżej) wyprodukowanych w Portugalii stwierdzono, że może dojść do złamania ramy w trakcie jazdy i wypadku użytkownika.

 

 

Rowery sprzedawano w sieci marketow sportowych między lipcem a grudniem ubiegłego roku.

- W sklepach sieci Decathlon wywieszono informację dla klientów o prowadzonej kampanii. Informacja została także umieszczona na stronie internetowej www.decathlon.pl w zakładce „Wycofane produkty” [ZOBACZ TUTAJ].

 

Na stronie marketu uruchomiono zakładkę, gdzie po numerze ramy można sprawdzić, czy zakupiony przez nas rower jest z serii obarczonej problemem [TUTAJ].

- Proszę udać się z rowerem do wybranego sklepu Decathlon i poprosić pracownika o pomoc w dalszej procedurze wycofywania produktu. Wadliwy rower zostanie bezpłatnie wymieniony na nowy, identyczny model. Jeśli z jakiegoś powodu nie są Państwo zainteresowani rowerem zastępczym, możemy zaproponować Państwu zwrot całej kwoty zakupu – deklaruje marka.

 

UOKiK przypomina, że informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta

 

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł – zaznaczają urzędnicy.

Seria rowerów w ktorych stwierdzono problem

B`TWIN ROCKRIDER 520, kolor czarny, rozmiar M, referencja Decathlon: 1864811

B`TWIN ROCKRIDER 520, kolor granatowy, rozmiar M, referencja Decathlon: 2002103

B`TWIN ROCKRIDER 540 , kolor szary, rozmiar M, referencja Decathlon: 1864082

B`TWIN ROCKRIDER 540, kolor szary, rozmiar XL, referencja Decathlon: 1864085

Informacji związanych z kampanią udziela Decathlon Sp. z o.o. (adres: ul. Geodezyjna 76, 03-290 Warszawa; tel. 800 808 007). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE