Reklama

Jarocin Festiwal 2018. Niedziela. ZOBACZ co się dzieje

Opublikowano: ndz, 15 lip 2018 10:36
Autor:

Jarocin Festiwal 2018. Niedziela. ZOBACZ co się dzieje  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Festiwal. Jarocin Festiwal. Jarocin Festiwal 2018. Zagrają na Jarocin Festiwal 2018. Artyści na Jarocin Festiwal 2018. Niedziela na Jarocin Festiwal.  Apteka. Kortez. Haydamaky i Stasiuk.Quebonafide. Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Public Image Limited

Sobotnie koncerty przyciągnęły większą publikę niż te piątkowe. Festiwalowicze bawili się wraz z zespołami Hańba, Coma, Hegemone czy The Dumplings. Pomimo krążących opinii, że ,, festiwal umarł" czy ,,TEGOROCZNY FESTIWAL TO WIELKIE ZERO" to na naszych ulicach można było spotkać wielu przyjezdnych, którzy pozytywnie oceniają doroczną imprezę
 - Przyjechałem, bo namowił mnie ojciec, który jeździł na ,,stare Jarociny". Klimat niesamowity! Na pewno będę wracał - w rozmowie z nami stwierdził Borys z Kościana.

[ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIERWSZEGO DNIA] [KLIKNIJ TUTAJ]
 

[WIDEO Z PIĄTKOWYCH KONCERTÓW NA JF 2018] [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Jarocin Festiwal dzień trzeci - ostatni. Kto zagra dzisiaj? Jakie atrakce czekają poza główną sceną? ZOBACZ 

Niedziela 15.07

SCENA PARK

17.15 - 18.15

Apteka

Apteka to punkowa rewolta w najlepszym wykonaniu od 30 lat na linii frontu. Mają na swoim koncie 8 albumów w tym wszystkim znane „Narkotyki”, „Urojonecałemiasta” i „Menda”. W 2012 roku wyszedł ich ostatni krążek „Od pacyfizmu do ludobójstwa”, który został ciepło przyjęty przez fanów. Są żywą legendą sceny niezależnej. Zawsze bezkompromisowi, cyniczni, brutalnie szczerzy, głośni. Zawsze pod prąd! Zawsze na własnych warunkach!

18:30 - 19:30

Haydamaky i Stasiuk

Haydamaky i Stasiuk to projekt na wskroś literacki. Połączenie ukraińskiej formacji rockowo-folkowej, debiutu wokalnego Andrzeja Stasiuka i trzynastozgłoskowca Mickiewicza. Dzieła polskiego wieszcza sprzed niemal 200 lat nigdy nie brzmiały tak aktualnie. Projekt ten ukazał się pod koniec stycznia 2018 i zebrał wiele pozytywnych recenzji.

19:45 - 20:45

Quebonafide

To jeden z najbardziej znanych polskich raperów. Błyskawiczna kariera, wyprzedane koncerty, miliony odtworzeń na Youtubie. Jego ostatni album „Egzotyka” był najlepiej sprzedającą się polską płytą 2017 roku. 13 kwietnia ukazał się wspólny projekt Quebonafide i Taco Hemingwaya – „SOMA 0,5 mg”, który raperzy zwieńczyli trasą koncertową składającą się z 7 koncertów.

21:00 - 22:30

PINK FREUD „PUNK FREUD ARMY” FEAT. TOMASZ BUDZYŃSKI, ROBERT MATERA, ALEK KORECKI

Założyciel i lider zespołów Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jego muzyczna aktywność wywołała w Polsce boom na muzykę improwizowaną i przywróciła światu polski jazz w początkach XXI wieku. Jest jednym z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystą.

23:00 - 00:30

Public Image Ltd

W latach 70-tych XX wieku swoją muzyką rzucił wyzwanie brytyjskiemu społeczeństwu, a jak się później okazało także globalnej kulturze, dając światu punk rocka. John ‘Johnny Rotten’ Lydon – legendarny wokalista i lider najpierw Sex Pistols, a od roku 1978 do dziś przede wszystkim Public Image Limited wystąpi w Jarocinie w specjalnej roli. Głównym wydarzeniem będzie oczywiście koncert Public Image Limited (PIL) z przekrojowym materiałem z 10 albumów grupy, ale to nie wszystko. Rottenowi i jego twórczości będzie poświęcony każdy festiwalowy element – od kina, przez wystawy i spotkania, aż po książki i wystrój miasta. Od powrotu na scenę w roku 2009 Public Image Limited występuje w najdłużej grającym wspólnie składzie John Lydon (śpiew), Lu Edmonds (gitary), Bruce Smith (perkusja) oraz Scott Firth (bas). Lu Edmonds i Bruce Smith tworzyli grupę już w latach 80- tych.

SCENA RUINY

12:00 - 13:00

Msza Święta w intencji zmarłych muzyków

Msze święte w intencji zmarłych muzyków odbywały się w Jarocinie już w latach 80. Poza publicznością festiwalową uczestniczą w nich także muzycy. Każdy ze zgromadzonych w ruinach kościoła Świętego Ducha może wymienić nazwiska zmarłych artystów, szczególnie dla niego ważnych. Mszy towarzyszy specjalna oprawa muzyczna, o którą zadba Tratwa Music Project.

15:00 - 16:00

Trupa Trupa

Trupa Trupa to obecnie nasz najważniejszy, gitarowy towar eksportowy. Album „Jolly New Songs” jest szeroko komentowany w zagranicznych mediach muzycznych, a sam zespół zdążył już wystąpić na najważniejszych festiwalach po obu stronach oceanu. Ich koncert w Jarocinie po prostu trzeba zobaczyć.

18:30 - 19:30

Marek Dyjak

Marek Dyjak przyjedzie do Jarocina z płytą „Pierwszy śnieg”, która jest jego powrotem do korzeni – do słowa i poezji. Przyjmuje rolę interpretatora, wykonując utwory Roberta Kasprzyckiego, Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka i Jacka Musiatowicza. Do tego wyjątkowy akompaniament Marka Tarnowskiego (akordeon i piano) i Jerzego Małka (trąbka) sprawia, że całość nabiera charakterystycznego dla Dyjaka brzmienia.

22:30 - 23:30

Kortez

Okrzyknięty objawieniem polskiej sceny muzycznej, promuje swój najnowszy album „Mój dom”, który stał się bestsellerem jeszcze przed premierą. Kortez, artysta tajemniczy, tworzący intymną i emocjonalną muzykę wystąpi w niezwykłej scenerii ruin gotyckiego kościoła. Wstęp na jego koncert tylko dla posiadaczy specjalnego karnetu „+Kortez”.

SCENA SPICHLERZ

12:00 - 17:00

THE WALKERS, NOŻE, CREATE, POLA CHOBOT & ADAM BARAN, BEZSENSU

Występy wyróżnionych kapel podczas koncertów eliminacyjnych tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych.

Niedziela na Rynku zostanie już od południa opanowana przez dzieci (o atrakcjach czytaj w programie obok). Od godz. 13:45 ma być rapersko (Tau), bajkowo (Baika) i folk-metalowo (Percival Schuttenbach). Te trzy grupy zagrzeją widzów do Finału Mundialu Rosja 2018, który będzie można obejrzeć i przeżyć ze znajomymi na jarocińskim Rynku - początek o godz. 17.00.

 

Scena Spichlerz - do Jarocina wraca metal

Niedziela będzie dla kapel wyróżnionych w tegorocznych Jarocińskich Rytmach Młodych, którym nie udało się znaleźć wśród laureatów. Dajcie im szansę! Zaczynają o 12:00, kiedy jeszcze na pozostałych scenach nic się nie dzieje. 

Kortez w Ruinach - niestety - biletów nie ma już dawno

Ruiny kościoła św. Ducha to specyficzna scena. Ze względu na niewielką ilość widzów, którzy mogliby pomieścić się w środku (200 - 250) część wydarzeń była osobno „wejściówkowana”. Jeśli ktoś wybiera się na koncert Korteza, a nie ma jeszcze na niego wejściówki (była do kupienia z karnetem) - może o tych planach zapomnieć. Bilet nie jest już do zdobycia. 

ZAPRASZAMY NA NASZE RELACJE - FOTO, WIDEO. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE