Reklama

Jak będzie wyglądało tegoroczne plażowanie? Zobaczcie zalecenia

Opublikowano:
Autor:

Jak będzie wyglądało tegoroczne plażowanie? Zobaczcie zalecenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dystans społeczny, higiena rąk i obserwacja własnego organizmu to jedne z najważniejszych zasad, o których musimy pamiętać podczas tegorocznych wakacji. Nawet na plaży. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny (NIZPH-PZH) wydał szereg zaleceń dla kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w trakcie epidemii. To lato będzie wyjątkowe...

 

 

Tegoroczny sezon będzie inny. Należy pamiętać o szeregu zasad. Przede wszystkim, z kąpielisk nie mogą korzystać osoby przebywające na kwarantannie/izolacji oraz zamieszkujące z osobą przebywającą na kwarantannie/izolacji, a także kontaktujące się z osobą podejrzaną o zakażenie.

Ci, którzy mogą plażować, muszą pamiętać o dystansie, unikać zatłoczonych plaż i korzystać z własnego sprzętu turystycznego. Źle się czujesz lub masz podwyższoną temperaturę? Lepiej zostań w domu. 

 

 

 

Zalecenia dla kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce (źródło NIZP-PZH):

 

  • Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących).
  • Należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska /miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.
  • Należy stosować środki ochrony zgodnie z regulacjami obowiązującego prawa.
  • Zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania.
  • Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny).
  • Zaleca się szczególną dbałość o higienę rąk – częste mycia rąk wodą z mydłem oraz/lub ich dezynfekcja, po skorzystaniu z toalety, także po kontakcie z wszelkimi powierzchniami/urządzeniami publicznego użytku.
  • Należy zachowywać czystość w otoczeniu, wyrzucać odpady do właściwych pojemników, zgodnie z zasadami segregacji, o ile to możliwe.
  • Nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE