Reklama

Jacek Sommerfeld został nowy dyrektorem Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

Jacek Sommerfeld został nowy dyrektorem Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu - Zdjęcie główne

foto Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu ma nowego dyrektora. Na tę funkcję został powołany Jacek Sommerfeld.

Nowym dyrektorem Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego został Jacek Sommerfeld, zastępując na tym stanowisku Wiesławę Nowak, która odeszła na emeryturę.

– Cieszę się z nowego zadania, a jednocześnie dziękuję Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi za zaufanie, którym zostałem obdarzony. Wierzę, że przez kolejne lata WODR nadal będzie wyróżniającym się ośrodkiem w skali kraju, zwłaszcza pod względem wprowadzania nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie – mówi Jacek Sommereld, nowy dyrektor WODR.

Nowy dyrektor zapowiada, że będzie chciał kontynuować prace swojej poprzedniczki przy jednoczesnym wdrażaniu nowych pomysłów.

– Szanuję to, co zrobiła moja poprzedniczka i nie chciałbym tego zaprzepaścić poprzez jakiekolwiek rewolucje. Będziemy kontynuować to, co dobre, ale jednocześnie nastawiamy się na ewolucję i kolejne ciekawe pomysły – wyjaśnia Jacek Sommerfeld. – W naszym zespole mamy doświadczonych i ambitnych pracowników, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę oraz działać na rzecz rolnictwa. Mam nadzieję, że uda nam się, jak najlepiej wykorzystać ich potencjał - dodaje.

Duży nacisk Jacek Sommerfeld będzie stawiał na dalsze działania służące cyfryzacji rolnictwa, w tym na rozwój projektu eDWIN oraz usługi Poldrony.

– eDWIN jest aktualnie jednym z najważniejszych projektów służących cyfryzacji rolnictwa. Biorąc pod uwagę, że jego pomysłodawcą był właśnie WODR, chcielibyśmy, aby ten ogólnopolski projekt ułatwił pracę rolników poprzez dostarczenie im odpowiednich informacji o ewentualnych zagrożeniach na polu, szkodnikach czy załamaniach pogody. Natomiast Poldrony to kolejny przykład tego, jak nowoczesna technologia, tym razem w postaci dronów, może zostać wykorzystana dla dobra rolnictwa – mówi Jacek Sommerfeld.

Nowy dyrektor WODR podkreśla także, że nowe pokolenia rolników coraz chętniej sięgają po innowacyjne rozwiązania, dlatego też dzisiejsze doradztwo powinno iść z duchem czasu. – Postawimy na nowoczesne doradztwo, które będzie opierało się na bardzo dobrze przygotowanej kadrze doradczej – wyjaśnia.

Istotną kwestią będzie także kontynuacja działań, które mają poprawić poziom wód w Wielkopolsce. Temu służą Lokalne Partnerstwa ds. Wody, które od kilku miesięcy są tworzone przez WODR we wszystkich wielkopolskich powiatach.

– Od kilku lat obserwujemy w Wielkopolsce problem suszy, z którym borykają się rolnicy. Skutecznym sposobem na poradzenie sobie z tym są działania, które przyczynią się do odpowiedniej retencji wód – wyjaśnia Jacek Sommerfeld.

Prywatnie nowy dyrektor jest miłośnikiem sportu, zwłaszcza piłki nożnej. I właśnie do sportu nawiązuje, kiedy mówi o konieczności dalszej dobrej współpracy wszystkich pracowników.

 – Jeśli nie będziemy zespołem, to żaden dyrektor, niezależnie od tego, kto nim będzie, nie da rady dobrze wykonać swojego zadania – nie ma wątpliwości Jacek Sommerfeld.

Jacek Sommerfeld od marca bieżącego roku pełnił funkcję drugiego zastępcy dyrektora WODR. Wcześniej pracował między innymi w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy