Reklama

Reklama

Jacek Sommerfeld został nowy dyrektorem Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

Opublikowano: pt, 24 wrz 2021 13:12
Autor: | Zdjęcie: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

Jacek Sommerfeld został nowy dyrektorem Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu - Zdjęcie główne

foto Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu ma nowego dyrektora. Na tę funkcję został powołany Jacek Sommerfeld.

Reklama

Nowym dyrektorem Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego został Jacek Sommerfeld, zastępując na tym stanowisku Wiesławę Nowak, która odeszła na emeryturę.

– Cieszę się z nowego zadania, a jednocześnie dziękuję Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi za zaufanie, którym zostałem obdarzony. Wierzę, że przez kolejne lata WODR nadal będzie wyróżniającym się ośrodkiem w skali kraju, zwłaszcza pod względem wprowadzania nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie – mówi Jacek Sommereld, nowy dyrektor WODR.

Nowy dyrektor zapowiada, że będzie chciał kontynuować prace swojej poprzedniczki przy jednoczesnym wdrażaniu nowych pomysłów.

– Szanuję to, co zrobiła moja poprzedniczka i nie chciałbym tego zaprzepaścić poprzez jakiekolwiek rewolucje. Będziemy kontynuować to, co dobre, ale jednocześnie nastawiamy się na ewolucję i kolejne ciekawe pomysły – wyjaśnia Jacek Sommerfeld. – W naszym zespole mamy doświadczonych i ambitnych pracowników, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę oraz działać na rzecz rolnictwa. Mam nadzieję, że uda nam się, jak najlepiej wykorzystać ich potencjał - dodaje.

Duży nacisk Jacek Sommerfeld będzie stawiał na dalsze działania służące cyfryzacji rolnictwa, w tym na rozwój projektu eDWIN oraz usługi Poldrony.

– eDWIN jest aktualnie jednym z najważniejszych projektów służących cyfryzacji rolnictwa. Biorąc pod uwagę, że jego pomysłodawcą był właśnie WODR, chcielibyśmy, aby ten ogólnopolski projekt ułatwił pracę rolników poprzez dostarczenie im odpowiednich informacji o ewentualnych zagrożeniach na polu, szkodnikach czy załamaniach pogody. Natomiast Poldrony to kolejny przykład tego, jak nowoczesna technologia, tym razem w postaci dronów, może zostać wykorzystana dla dobra rolnictwa – mówi Jacek Sommerfeld.

Nowy dyrektor WODR podkreśla także, że nowe pokolenia rolników coraz chętniej sięgają po innowacyjne rozwiązania, dlatego też dzisiejsze doradztwo powinno iść z duchem czasu. – Postawimy na nowoczesne doradztwo, które będzie opierało się na bardzo dobrze przygotowanej kadrze doradczej – wyjaśnia.

CZYTAJ TAKŻE: Twoje dziecko się uczy i ma rentę rodzinną? Sprawdź co zrobić, żeby nie stracić do niej prawa [KLIKNIJ]

Istotną kwestią będzie także kontynuacja działań, które mają poprawić poziom wód w Wielkopolsce. Temu służą Lokalne Partnerstwa ds. Wody, które od kilku miesięcy są tworzone przez WODR we wszystkich wielkopolskich powiatach.

– Od kilku lat obserwujemy w Wielkopolsce problem suszy, z którym borykają się rolnicy. Skutecznym sposobem na poradzenie sobie z tym są działania, które przyczynią się do odpowiedniej retencji wód – wyjaśnia Jacek Sommerfeld.

Prywatnie nowy dyrektor jest miłośnikiem sportu, zwłaszcza piłki nożnej. I właśnie do sportu nawiązuje, kiedy mówi o konieczności dalszej dobrej współpracy wszystkich pracowników.

 – Jeśli nie będziemy zespołem, to żaden dyrektor, niezależnie od tego, kto nim będzie, nie da rady dobrze wykonać swojego zadania – nie ma wątpliwości Jacek Sommerfeld.

Jacek Sommerfeld od marca bieżącego roku pełnił funkcję drugiego zastępcy dyrektora WODR. Wcześniej pracował między innymi w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 25 dni temu | ocena +0 / -0

    Rolnik

    Nie wiem czy piłka pomoże w rolnictwie