Reklama

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego pomogli potrąconemu chłopcu

Opublikowano: wt, 30 sty 2018 15:10
Autor:

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego pomogli potrąconemu chłopcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Ostrów Wielkopolski. Poznań. 10-latek został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu pomógł potrąconemu chłopcu.

 

26 stycznia w godzinach popołudniowych, patrol z kaliskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zauważył na jezdni chłopca. Okazało się, że 10-latek został potrącony przez samochód osobowy.

 

Inspektorzy zabezpieczyli miejsce i udzielili 10-latkowi pomocy aż do przyjazdu karetki pogotowia.

Chłopiec został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie stwierdzono, że poza złamaniem kości udowej, nie doznał żadnych urazów wewnętrznych.

 

Inspektorzy ITD, wykonując swoje codzienne obowiązki służbowe na drogach, niejednokrotnie są pierwsi na miejscu wypadków oraz innych zdarzeń losowych. Wszyscy przechodzą profesjonalne szkolenia z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, a na wyposażeniu radiowozów ITD znajdują się apteczki z niezbędnymi akcesoriami. Przykład opisywanej sytuacji potwierdza, że tego typu umiejętności są niezbędne w pracy inspektorów - informuje Inspektorat Transportu Drogowego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE