Reklama

Handlowali narkotykami w więzieniu. Proceder trwał blisko dekadę. Strażnicy zatrzymani

Opublikowano: pt, 12 sty 2018 20:10
Autor:

Handlowali narkotykami w więzieniu. Proceder trwał blisko dekadę. Strażnicy zatrzymani - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Poznań. Narkotyki w więzieniu. Funkcjonariusze służby więziennej. Więzienie we Wronkach. Zakład Karny we Wronkach. Centralne Biuro Śledcze Policji. CBŚP

 

 

Śledztwo prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji i Biuro Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się obrotem narkotyków na terenie Zakładu Karnego we Wronkach.

W grudniu ubiegłego roku przeprowadzono czynności wobec 17 osób, wśród których jest 14 osadzonych we Wronkach, Koziegłowach i poznańskim areszcie, 1 osoba, która w przeszłości była więźniem we Wronkach, a także 2 funkcjonariuszy służby więziennej.

 

15 podejrzanym przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która w okresie od stycznia 2009 do grudnia 2017 zajmowała się wprowadzaniem do obrotu na terenie Zakładu Karnego we Wronkach substancji psychotropowych i środków odurzających w ilości jednorazowo od 5 do 200 gram, nie mniej jednak niż 1 kilogram w ciągu miesiąca, za kwotę 50 zł za 1 gram – czytamy na epoznan.pl

 

Funkcjonariuszom służby więziennej przedstawiono zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jednemu z nich zarzuca się również przyjmowanie korzyści majątkowych.

 

Możliwe są kolejne zatrzymania i zarzuty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE