Reklama

Groził, atakował i znieważył policjanta

Opublikowano:
Autor:

Groził, atakował i znieważył policjanta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Złotów. Groził, atakował i znieważył policjanta.

 

 


 

W piątek 26 czerwca policjant ze służby kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Złotowie próbował uspokoić kilku mężczyzn, którzy zachowywali się nie właściwie pod jedną ze złotowskich restauracji. Jeden z trójki rozbójników był na tyle agresywny, że kopnął policjanta i zaczął go obrażać i znieważać. W odpowiedzi funkcjonariusz nie wahał się ani chwili i zatrzymał 24-latka.


 

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie okazało się, że to nie pierwsze takie wykroczenie, które popełnił. Sąd zdecydował się zastosować wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące. 24-latek stanie też przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności

 

 

 

Komenda Powiatowa Policji w Złotowie przypomina:

 

Zarówno policjant w mundurze, jak i policjant pełniący służbę w ubraniu cywilnym jest prawnie chroniony przed atakami fizycznymi. Prawo przewiduje karę za naruszanie nietykalności cielesnej policjanta, a zachowanie to jest przestępstwem. Naruszeniem nietykalności może być na przykład szarpanie policjanta za mundur, popychanie, a nawet próba zrzucenia czapki policyjnej z głowy. Jeżeli do ataku dochodzi poprzez działanie wspólnie z inną osobą albo dojdzie do użycia broni palnej wobec policjanta lub innego niebezpiecznego narzędzia (np. noża, pałki) to kara za taki atak wynosi nawet do 10 lat więzienia. Jeżeli policjant poniesie śmierć w wyniku takiego ataku, to sprawcy grozi nawet kara dożywotniego więzienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE