Reklama

Gnieźnianin jechał ponad 100km/h przez przez przejście dla pieszych

Opublikowano: pon, 8 sty 2018 17:25
Autor:

Gnieźnianin jechał ponad 100km/h przez przez przejście dla pieszych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Leszno. Przejście dla pieszych. Kierowca volkswagena. Wydział Ruchu Drogowego. Naprawa sygnalizacji świetlnej.

 

 

 

3 stycznia w centrum Leszna na jednym ze skrzyżowań, młody gnieźnianin jechał z prędkością ponad 100km/h. Do zdarzenia doszło w miejscu przejścia dla pieszych, gdzie trwało usuwanie awarii sygnalizacji świetlnej i należało zachować szczególną ostrożność.

 

W tym rejonie z racji trwających prac sygnalizacji świetlnej, została zmniejszona dopuszczalna prędkość z 70 na 50km/h.

 

W ubiegłą środę po godz. 20:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, zauważyli samochód poruszający się ze znaczną prędkością. Policyjny pomiar wykazał 101km/h. W ten sposób kierowca volkswagena przejechał przez przejście dla pieszych, gdzie ruch przechodniów jest bardzo duży.

 

 

Po zatrzymaniu osobówki, kierowcą okazał się być 25-letni mieszkaniec Leszna. Funkcjonariusze zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy, które zostanie przesłane do wydawcy, i to On wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy. Jeśli kierowca nadal będzie poruszał się samochodem, grozi mu wydłużenie tego okresu do pół roku. W przypadku dalszego niestosowania się do zakazu, kolejnym etapem jest zupełne cofnięcie uprawnień do kierowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE