Reklama

Głośne wybuchy w kilku miejscach w Wielkopolsce. Co się stało?

Opublikowano:
Autor:

Głośne wybuchy w kilku miejscach w Wielkopolsce. Co się stało? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Głośne wybuchu w kilku miejscach w województwie. Co się stało?

 Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek 10 sierpnia w okolicach Mosiny, Puszczykowa oraz Śremu. Tamtejsi mieszkańcy chwilę po godzinie 13 usłyszeli głośne wybuchy.

 

 

 Zaniepokojeni obywatele dzwonili do służb nie tylko w zasięgu lokalnym, ale i wojewódzkim. Nikt jednak nie potrafił udzielić im żadnych informacji. Co zatem było przyczyną wybuchów?

 Okazuje się, że nad tymi miastami swoje próby wykonywały samoloty wojskowe, które po prostu przekroczyły barierę dźwięku.

 

 


Skąd jednak takie zjawisko? Wyjaśniamy. Otóż obiekt, który porusza się z prędkością naddźwiękową, wytwarza efekt akustyczny. Towarzyszy on rozchodzeniu się fali uderzeniowej. Efekt ten występuje także po rozprężeniu się fali.

 


Jak informuje Oddział Komunikacji Społecznej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych im. generała Bronisława Kwiatkowskiego w Warszawie - Źródłem dźwięku we wszystkich trzech miejscowościach były samoloty wojskowe. Cała operacja przebiegała jednak w sposób kontrolowany i nie zagrażała życiu i zdrowiu mieszkańców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE