Reklama

Do szkół trafiło niepokojące pismo w sprawie gruźlicy. GIS ostrzega: to oszustwo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Do szkół trafiło niepokojące pismo w sprawie gruźlicy. GIS ostrzega: to oszustwo - Zdjęcie główne

Do szkół trafiło niepokojące pismo w sprawie gruźlicy. GIS ostrzega: to oszustwo | foto Archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do niektórych szkół w Polsce trafiło pismo o konieczności przeprowadzenia badań pod kątem gruźlicy. Wysłano je z adresu mailowego sugerującego, że nadawcą jest Główny Inspektorat Sanitarny. GIS ostrzega, że to oszustwo.

2 maja do niektórych szkół w Polsce dotarło niepokojące pismo. Nadawca podszywa się w nim pod Główny Inspektorat Sanitarny i podaje informację o obowiązku poddania się badaniom przesiewowym pod kątem gruźlicy.

Fałszywe pismo o badaniach pod kątem gruźlicy trafiło do niektórych szkół

- Pismo nie pochodzi od Głównego Inspektoratu Sanitarnego, nie zostało podpisane przez Głównego Inspektora Sanitarnego wz. (sfałszowany podpis) i jest próbą rozpowszechniania dezinformacji oraz zasiania paniki. Żadne z opisanych w nim działań nie są prowadzone. Zawarte w wiadomościach informacje są nieprawdziwe i nie należy się do nich stosować - podaje Główny Inspektorat Sanitarny.

Wiadomości wysyłane są z błędnego adresu "inspektorat@sanepidgov.pl" (brakuje kropki pomiędzy sanepid a gov).

- Apelujemy o rozwagę i szczególnie uważne weryfikowanie otrzymywanych informacji, zwłaszcza adresów mailowych nadawcy. O sprawie zostały poinformowane odpowiednie organy i służby - wyjaśnia Główny Inspektorat Sanitarny. 

W jednej ze szkół podstawowych w powiecie jarocińskim zapytaliśmy czy do nich również dotarła korespondencja o rzekomych badaniach. Okazało się, że placówka takowego maila nie otrzymała.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy