Reklama

Dzwoniąc pod 997 nie połączysz się już z policją

Opublikowano:
Autor:

Dzwoniąc pod 997 nie połączysz się już z policją  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Przełączenie numeru 997. Chcesz zadzwonić pod 997? Nie połączysz się z policją.

 

 

 

Dzisiaj (21 listopada) w Wielkopolsce zakończył się proces przełączanie numeru 997. Od teraz, jeśli zadzwonimy pod ten numer alarmowy nie połączymy się z policją, a z Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

 

- Numer 997 nadal będzie działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatów numerów alarmowych w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb – zapowiada wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

 

 

Ten krok ma spowodować odciążenie dyspozytorów służb ratunkowych. Policjanci będą otrzymywać z CPR tylko te zgłoszenia, w których zagrożone jest życie, mienie, zdrowie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

Jak komentuje wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, przełączanie numeru 997 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pozwoli na zmniejszenie liczby zgłoszeń fałszywych lub niezasadnych.

Operatorzy CPR dzięki systemowi teleinformatycznemu będą mogli jednocześnie i automatycznie powiadomić wszystkie służby ze względu na rodzaj zgłaszanego zdarzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE