Reklama

Dźwięki muzyki z całego świata. 16. edycja Ethno Port Poznań

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Dźwięki muzyki z całego świata. 16. edycja Ethno Port Poznań - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za miesiąc w Poznaniu odbędzie się 16. edycja Ethno Port Poznań. Będzie wielka i kolorowa scena. Każdy, kto przyjdzie będzie miał okazję usłyszeć dźwięki muzyki z całego świata.

- Od kilkunastu lat Ethno Port jest świętem muzyki etnicznej, okazją do odkrywania nowych dźwięków i osobowości muzycznych. Znany jest z radości, otwartości i przyjacielskiej atmosfery. W tym roku Centrum Kultury Zamek zaprasza na ethnoportowe wydarzenia do swojej siedziby i pobliskiego parku im. Adama Mickiewicza - informuje poznański urząd miasta. 

3 dni festiwalu, 14 koncertów i wiele innych

To będą trzy festiwalowe dni - od 23 do 25 czerwca. Program wydarzenia przewiduje czternaście koncertów, warsztaty, spotkania, seanse i akcje społeczne.

Wystąpią m.in.:

  • kurdyjski pieśniarz i instrumentalista - Rusan Foltzek z zespołem,
  • przedstawiciele Pigmejów Aka,
  • wykonujący unikalną polifoniczną muzykę, reprezentujący prastarą kulturę mieszkańców lasów deszczowych Ndima,
  • południowokoreańskie zespoły łączące jazz z tradycją: Sinnoi oraz Cellogayageum,
  • przedstawicieli krajów europejskich - zaprezentują się artyści z Włoch i Grecji.

Dwie premiery na Ethno Port

Na festiwalu odbędą się 2 premiery. Będą to koncerty polsko-ukraińskiego młodzieżowego Chóru Skovoroda i  Common Routes - w jego składzie grają artyści z Iranu, Francji, Białorusi oraz Polski.

- Festiwalową atmosferę tworzą przede wszystkim koncerty i różnorodność wyrażona w identyfikacji wizualnej, co roku innej, ale jednak zawsze nawiązującej do bogactwa kultur świata. Jednak obok brzmień organizatorzy przewidują inne atrakcje. Zaplanowano m.in. spotkania z artystami czy kiermasz z rękodziełem i oryginalnymi wyrobami. To wszystko w sercu Poznania, w trakcie trzech magicznych dni, które wprowadzą uczestników w wakacyjny nastrój naznaczony refleksją, że lepszy świat jest możliwy - wyjaśnia Urząd Miasta w Poznaniu. 

Bilety, program wydarzenia i więcej informacji znajdziecie na stronie festiwalu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy