Reklama

Dziewczynki w wieku 12 i 13 lat zatruły się alkoholem. Obie trafiły do szpitala

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Dziewczynki w wieku 12 i 13 lat zatruły się alkoholem. Obie trafiły do szpitala - Zdjęcie główne

Dziewczynki w wieku 12 i 13 lat zatruły się alkoholem. Interweniowali policjanci z Wągrowca | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W weekend majowy dwie dziewczynki - 12- i 13-latka - trafiły do szpitala w stanie silnego upojenia alkoholowego. Jedną z nich policjanci znaleźli leżącą przed budynkiem na rynku w Wągrowcu.

W majówkę policjanci z Wągrowca dwukrotnie interweniowali w sprawie pijanych nastolatek. 

Dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat zatruły się alkoholem

29 kwietnia wieczorem, pod jedną z posesji na rynku w Wągrowcu, policjanci znaleźli upojoną alkoholem 13-latkę. Piła razem z koleżanką.

- Jedna z dziewczynek była w bardzo złym stanie - wyziębiona, wymiotowała i nie była w stanie się poruszać. Została zabrana przez załogę pogotowia na SOR. Druga z dziewczynek przekazana została pod opiekę matki - podaje KPP Wągrowiec.

Natomiast, 1 maja do szpitala trafiła 12 latka - również znajdowała się w stanie silnego upojenia alkoholowego.

- O sytuacji powiadomieni zostali wągrowieccy policjanci, którzy wyjaśnili okoliczności zajścia. Okazało się że pochodząca z Rogoźna dziewczynka spożywała tam alkohol z kolegami i koleżankami ze szkoły. Na miejsce wybrali sobie plener w pobliżu rzeki. Upojoną alkoholem dziewczynkę znaleźli przechodnie, którzy zadzwonili po pogotowie - wyjaśnia KPP Wągrowiec.

Sprawa nastolatek trafi do sądu rodzinnego i nieletnich 

Policja przypomina, że rozpijanie małoletnich jest przestępstwem, zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Karana jest również sprzedaż alkoholu małoletnim.

Przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz przeciwdziałaniu alkoholizmowi mówią o tym, że zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych: osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości oraz osobom do lat 18.

Ustalenia policjantów w obydwu sprawach przekazane będą do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który w ramach swoich kompetencji podejmie decyzje wobec zachowania dzieci - informuje wągrowiecka policja. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy