Reklama

Drogówka ma terminale płatnicze. Mandat zapłacisz w radiowozie

Opublikowano:
Autor:

Drogówka ma terminale płatnicze. Mandat zapłacisz w radiowozie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Policja. Policja wielkopolska. Terminale płatnicze w radiowozach. Mandat kartą płatniczą

Wielkopolska. Policjanci ruchu drogowego mają na wyposażeniu radiowozów terminale płatnicze. Kierowca, który popełni wykroczenie i będzie chciał zapłacić mandat, może to zrobić od ręki przy użyciu karty płatniczej.

 

Prawo w tym zakresie zmieniono w ubiegłym roku. Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego wprowadziło nowe rozwiązanie umożliwiające płacenie kartą za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

- Jest to ułatwienie dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym. Już w trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej mogą uiścić kwotę mandatu - informuje policja.

 

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu podaje, że do naszego województwa trafiło 178 terminali płatniczych. Zostały one rozdysponowane między komendy miejskie i powiatowe w naszym regionie. Najczęściej będą przypisane patrolom ruchu drogowego. - To logiczne, bo to ci policjanci nakładają gro mandatów na kierowców łamiących przepisy - tłumaczy rzecznik policji.

 

KWP zaznacza, że zanim mundurowi zaczęli ich używać terminali, musieli przejść odpowiednie szkolenie. Sukcesywnie ma ono objąć każdego funkcjonariusza pełniącego służbę na drogach.

 

Wielkopolska policja nie ma póki co danych, na temat ilości opłaconych na miejscu mandatów. Nieoficjalnie wiadomo, że dziennie decyduje się na to tylko kilku karanych kierowców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE