Reklama

Na jaką pomoc po nawałnicy mogą liczyć poszkodowani? Wojewoda przyjechał na miejsce [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 17 lut 2022 15:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda wielkopolski, który przyjechał dziś do Dobrzycy (pow. pleszewski) zapowiedział pomoc dla poszkodowanych rodzin.

W nocy przez Wielkopolske przeszła nawałnica. 

Kilkadziesiąt uszkodzonych domów w powiecie pleszewskim to efekt nawałnicy, która ranem 17 lutego przeszła nad powiatem pleszewskim. Najgorsza sytuacja po wichurze jest w Sośnicy oraz Dobrzycy. Po przejściu przez powiat pleszewski orkanu Dudley - jest ogrom zniszczeń. Sporo zniszczeń wichura spowodowała też na terenie Ziemi Jarocińskiej [ZOBACZ TUTAJ] 

Nawałnica w Dobrzycy. Na miejsce przyjechał wojewoda

W związku z nawałnicą do powiatu pleszewskiego przyjechał dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wraz z zastępcą komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu st. bryg. Jarosławem Zamelczykiem. 

Narada kryzysowa w związku ze zniszczeniami po orkanie

Wojewoda uczestniczył wcześniej w naradzie kryzysowej w starostwie powiatowym w Pleszewie, a następnie pojechał do Dobrzycy, aby obejrzeć skutki wichury. Na ulicy Krótkiej jest bowiem ogrom zniszczeń. Towarzyszyli mu starosta Maciej Wasielewski, burmistrz Dobrzycy Jarosław Pietrzak, komendant powiatowy PSP w Pleszewie bryg. Roland Egiert, na miejscu był także przewodniczący rady w Dobrzycy Witalis Półrolniczak, przyjechał również poseł Jan Mosiński.

Na jaką pomoc mogą liczyć mieszkańcy po wichurach?

Jak informują służby wojewody, gminie Dobrzyca przelano środki finansowe na wypłatę zapomóg doraźnych dla poszkodowanych przez żywioł (jednorazowo można otrzymać 6.000 zł).

Mieszkańcy będą mogli ubiegać się także o pomoc na odbudowę lub naprawę domu w wysokości max. 200.000 zł. 

Jak informuje burmistrz Dobrzycy - powołano siedem komisji, które zajmują się szacowaniem strat. Zabezpieczono także miejsca dla osób poszkodowanych - w schronisku w Sośnicy, ponadto na terenie GCK w Dobrzycy rodziny mogą zjeść ciepły posiłek - na miejscu wciąż nie ma bowiem prądu.

Według wstępnych informacji starosty Macieja Wasielewskiego - już wiadomo o 5 rodzinach, które nie będą mogły wrócić na noc do domu. Zabezpieczono dla nich miejsca noclegowe. Szacowanie szkód wciąż jednak trwa.

WKRÓTCE WIĘCEJ INFORMACJI na zpleszewa.pl [TUTAJ] 

Artykuł pochodzi z portalu zpleszewa.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy