Reklama

Do kina, czy do teatru? Od dzisiaj znów wolno. Rząd otwiera trzy branże

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Do kina, czy do teatru? Od dzisiaj znów wolno. Rząd otwiera trzy branże - Zdjęcie główne

Do kina, czy do teatru? Od dzisiaj znów wolno | foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dzisiaj mogą znów działać kina, teatry, hotele oraz stoki narciarskie. Zarządzenie wydano tylko na dwa tygodnie.

W czwartek, 11 lutego w Dzienniku Ustaw RP zamieszczono rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Rozporządzenie przedłuża większość restrykcji, które dotąd zostały wprowadzone. Siłownie, restauracje i kluby nadal mają być zamknięte na mocy rozporządzenia.

Są jednak wyjątki. Rząd zezwolił m.in. na ponowne prowadzenie usług hotelarskich, lecz jedynie w 50% obłożenia i bez normalnie działającej gastronomii. Od dzisiaj mogą być czynne stoki narciarskie, a także kina i teatry przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego. Te obiekty będą mogły wznowić działalność pod warunkiem, że udostępnią widzom lub słuchaczom tylko co drugie miejsce na widowni.

Rozporządzenie ma obowiązywać  przez dwa tygodnie. W związku z tym sieci kin Multikino i Helios ogłosiły, że nie wystartują od 12 lutego. Według nich nie ma możliwości uruchomienia placówek opcjonalnie na 14 dni.

"Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania repertuaru i rozmów z dystrybutorami filmowymi, a następnie promocji wprowadzanych na ekrany tytułów, a na to potrzeba minimum około czterech tygodni" - napisano w oświadczeniu sieci Helios.

Te problemy łatwiej jest ominąć małym kinom, więc większość z nich od dziś wznowi działalność.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy