Reklama

Dni Łazarza - największe święto dzielnicowe w Poznaniu. Prawie tydzień atrakcji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Poznania

Dni Łazarza - największe święto dzielnicowe w Poznaniu. Prawie tydzień atrakcji - Zdjęcie główne

Dni Łazarza - największe święto dzielnicowe w Poznaniu. 6 dni pełnych atrakcji | foto Urząd Miasta Poznania

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już jutro, 25 maja, rozpoczną się 33. Dni Łazarza. Koniecznie zobacz, co będzie działo się przejść 6 dni w Poznaniu. Można liczyć na moc atrakcji!

Wydarzenie rozpocznie się wielką paradą. Będą też koncerty, wystawy, warsztaty i kiermasze.

XVI parada łazarska w Poznaniu

Za organizację Dni Łazarza odpowiada osiedlowy klub "Krąg".Wszystko rozpocznie się od XVI parady łazarskiej, która odbędzie się w czwartek 25 maja o godzinie 17:00 z terenu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33. Przejdzie ulicami: Wyspiańskiego, Głogowską, Potockiej, Dmowskiego. Na rynku Łazarskim nastąpi uroczyste otwarcie 33. Dni Łazarza.

- Tego dnia odbędzie się także występ laureatów Konkursu Gwary im. Jacka Hałasika oraz międzypokoleniowy koncert muzyczny "Zwierzyniec". Między poszczególnymi punktami programu przewidziano animacje dla dzieci - podaje Urząd Miasta Poznania.

Łazarskie Lato, czyli strefa relaksacyjna na Rynku Łazarskim

25 maja ruszy także kolejne "Łazarskie Lato" - strefa rekreacyjna na Rynku Łazarskim, która będzie czynna do 1 października 2023 r.

- W Dzień Dziecka zaplanowano tam animacje i konkursy dla najmłodszych w godzinach od 15:00 do 19:00. Strefa będzie działać w czerwcowe i wrześniowe weekendy, a w lipcu i sierpniu przez sześć dni w tygodniu (od wtorku do niedzieli). Odwiedzających czekają liczne wydarzenia kulturalne, edukacyjne  i społeczne,  integrujące mieszkańców dzielnicy i całego miasta. Realizatorem "Łazarskiego Lata" jest Fundacja Kreaktywator, cykl jest finansowany przez Miasto Poznań - wyjaśnia UM Poznań.

26 maja w piątek odbędą się koncerty i turniej piłki plażowej na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33. Oprócz tego zorganizowany zostanie też Eko Piknik. Od godziny 11:00 można liczyć m.in. na: warsztaty ekologiczne i zajęcia z rękodzieła. 

Koncerty w sobotę i niedzielę w Poznaniu

Wieczorem, w sobotę 27 maja odbędzie się wydarzenie muzyczne.

- Cztery koncerty zespołów z Trójmiasta, Warszawy i lokalnego fyrtla, to nie lada gratka dla wszystkich miłośników dobrych brzmień. Czechoslovakia, Osoby, Aluzja i Dawid Grzelak wystąpią w ramach projektu "Kulturalny maj na Łazarzu". Od lekkich popowych klimatów, przez alternatywnego rocka, aż po przebojowe lata 90., to wszystko czeka na uczestników koncertu - informuje UM Poznań.

Natomiast w niedzielę w muszli koncertowej w parku Wilsona o godzinie 14.00 odbędzie się występ zespołu Wielkopolanie, a po nim pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 8 oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod dyrekcją mjr Pawła Joksa. 

Jak zakończą się Dni Łazarza?

- 33. edycja Dni Łazarza zakończy się we wtorek, 30 maja. Wtedy też Kapituła Tytułu "Człowiek Roku Łazarza" ogłosi laureata lub laureatkę nagrody. Na uroczystej gali zorganizowanej w klubie osiedlowym "Krąg" przyznane zostaną także: nagrody im. Stanisława Strugarka i nagroda "Przyjaciel Łazarza". Nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej Jacka Hałasika, dziennikarza radiowego i popularyzatora poznańskiej gwary - podaje UM Poznań.

Pełny program 33. Dni Łazarza dostępny jest na Facebooku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy