Reklama

Czy w Lesznie będą autobusy elektryczne? Miasto stara się o pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Czy w Lesznie będą autobusy elektryczne? Miasto stara się o pieniądze - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Leszno złożyło wniosek o dotację na zakup autobusów elektrycznych w konkursie ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił konkurs, w którym samorząd Leszna złożyło wniosek o dotację na zakup autobusów elektrycznych. 

- Pula środków NFOŚiGW wynosi ponad 276 mln zł, a docelowo ponad 2 mld zł, pod warunkiem uruchomienia środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy, ale dofinansowania przyznawane będą do wyczerpania środków, stąd pośpiech i złożenie przez Leszno wniosku tuż po północy - tłumaczy prezydent Leszna - Łukasz Borowiak. - Początkowo zamierzaliśmy zakupić nowe autobusy z pieniędzy, jakie dostaniemy do dyspozycji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Jednak w ramach ZIT tego typu zakup dofinansowany byłby tylko w 70% kosztów kwalifikowalnych, podczas gdy w NFOŚiGW dofinansowanie wynosi aż do 90% kosztów kwalifikowalnych. Rachunek był prosty.

7 autobusów elektrycznych w Lesznie?

Miasto Leszno złożyło wniosek o środki na zakup 7 autobusów elektrycznych i 4 ładowarek - każda na 2 autobusy.

- Infrastruktura związana z ładowaniem autobusów elektrycznych miałaby stanąć na terenie bazy MZK przy ul. Leśnej. Jej wybudowanie dofinansowywane jest w wysokości 50% kosztów kwalifikowalnych - podaje Urząd Miasta Leszna.

Inwestycja szacowana jest na 20 mln zł 

Jak również wyjaśnia UM Leszno, całość inwestycji szacowana jest na ponad 20 mln zł, z czego ok. 17,5 mln zł miałoby pochodzić z dotacji, a prawie 3 mln zł z budżetu Miasta Leszna.

Jeśli dotacja zostanie przyznana, realizacja ma nastąpić w latach 2024-2025.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy