Reklama

Członkowie grupy przestępczej aresztowani. Transportowali i składowali odpady niebezpieczne w Wielkopolsce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Policja Wielkopolska

Członkowie grupy przestępczej aresztowani. Transportowali i składowali odpady niebezpieczne w Wielkopolsce  - Zdjęcie główne

Członkowie grupy przestępczej aresztowani. Transportowali i składowali odpady niebezpieczne w Wielkopolsce | foto Policja Wielkopolska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkopolska. Trzech mężczyzn w wieku 57 52 i 32 lata trafiło do aresztu. Są podejrzewani o nielegalny transport i składowanie odpadów niebezpiecznych. Przestępczy proceder prowadzili w centrum regionu

O sprawie pisze portal jarocinska.pl. Tymczasowy areszt dla podejrzanych to efekt policyjnej kontroli w środę w Nowym Mieście.

- O godzinie 13.20 funkcjonariusze zatrzymali kierowcę tira z naczepą. Policjanci ustalili, że pojazdem przewożony był podejrzany ładunek.  Podejrzewamy, że mogły to być substancje niebezpiecznego pochodzenia, które mogły doprowadzić do skażenia środowiska - informuje st. asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy KPP w Środzie Wielkopolskiej.

Areszt dla członków grupy przestępczej. Transportowali i składowali odpady niebezpieczne

Odpady były przewożone w niezabezpieczonych pojemnikach typu mauser o pojemności 1000 litrów. Policja zatrzymała do sprawy trzech mężczyzn. Jeden z zatrzymanych był  kierowcą pojazdu. Podejrzani to mieszkańcy powiatu śremskiego i elbląskiego w wieku: 57, 52 i 32 lata. W piątek 3 lutego policja przeszukiwała miejsce zamieszkania jednego z nich.

- W czasie tych czynności ujawniono substancje niebezpieczne: ciecze palne, przechowywane w różnego rodzaju beczkach metalowych oraz pojemnikach typu mauser, zbiornikach plastikowych. Niebezpieczne i szkodliwe odpady odnaleziono również w Lesznie w pomieszczeniach magazynowych - mówi prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Śledczy ustalają jakość oraz ilość tych substancji.

Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań

- Powołany został biegły, ale już wstępnie wiemy, że to są substancje, które mogą zaszkodzić życiu i zdrowiu człowieka, a także światu roślinnemu i zwierzęcemu - dodaje prokurator. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty.

- Są podejrzani o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się nielegalnym transportem i składowaniem odpadów niebezpiecznych, mogących zagrażać życiu lub zdrowiu człowieka, a także obniżać jakość wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub powodować zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym - mówi prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.  

Przestępcy proceder prowadzili w Elblągu, Nowym Mieście nad Wartą, Murzynowie oraz innych nieustalonych jeszcze miejscowościach na terenie całego kraju. Średzka prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku śledczych. Podejrzani częściowo przyznają się do stawianych zarzutów. Zatrzymani działali wspólnie z dotąd  nieustalonymi osobami. Sprawa ma charakter rozwojowy. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Podejrzanym grozi od 1 roku do 5 lat pozbawienia wolności.

Co sądzicie o całej sprawie? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy