Reklama

Covid-19. Duże zmiany w szczepieniach. 10 milionów miesięcznie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Covid-19. Duże zmiany w szczepieniach. 10 milionów miesięcznie?  - Zdjęcie główne

Duże zmiany w szczepieniach przeciwko COVID-19

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rezygnacja z polityki grup szczepień na rzecz szczepień populacyjnych. Szczepienia w zakładach pracy oraz w aptekach.

Jakie zmiany wprowadzono w związku ze szczepieniami przeciw COVID-19? O szczegółach mówili na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw szczepień. 

Koronawirus. Nowy harmonogram szczepień 

W pierwszym kwartale udało się przeprowadzić 6 mln szczepień. Rząd chce teraz wykonywać 10 mln szczepień miesięcznie

Program szczepień to coś więcej niż program rządowy. To egzamin z działania struktur państwa.Tuż przed końcem pierwszego kwartału wykonaliśmy sześć milionów szczepień.Do końca sierpnia chcemy zaszczepić przeciw COVID-19 wszystkich chętnych - tłumaczył premier Morawiecki. 

Koronawirus. Nowy harmonogram szczepień

 - Dla mnie najważniejsze jest to, żeby ten program szczepień przebiegał sprawnie. Aby tak się stało, podjęliśmy decyzję, co do poszerzenia zakresu i miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia - stwierdził premier. 

 

W drugim kwartale powstaną nowe punkty szczepień.

 

Nowe punkty i miejsca szczepień to:

 

- szpitale tymczasowe

- w każdym powiecie jeden szpital tradycyjny

- w każdym powiecie będzie istniał jeden punkt prowadzony przez samorząd

- punkty drive thru

- zakłady pracy

- apteki

- przychodnie POZ

 

Kolejna "nowość" to możliwość szczepień w zakładach pracy. 

- Jeśli będzie pracodawca, który będzie miał ponad 500 pracowników i zorganizuje sobie zespół szczepienny, będzie mógł szczepić w zakładach pracy - poinformował Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw szczepień. 

 

Nowy harmonogram szczepień i zmiany w Narodowym Programie Szczepień mają ułatwić i uprościć całą procedurę. I spowodować, że szczepienia będą wykonywane szybciej. W konsekwencji zaś będzie można szczepić więcej osób. Przyspieszenie jest ważne nie tylko ze względu na konieczność jak najszybszego opanowania pandemii koronawirusa. Szybsze i sprawniejsze szczepienie jest ważne, bo mamy dostać na dniach dużo szczepionek.

Kwalifikacja do szczepienia będzie wykonywana na podstawie kwestionariusza, który pacjent sam wypełnia.

12 kwietnia startują zapisy na szczepienia dla rocznika 1962 roku. Każdy kolejny dzień to otwarcie zapisów dla następnego rocznika.

 

- Zrezygnowaliśmy z etapu drugiego i trzeciego szczepień, celem wprowadzenia szczepień populacyjnych - poinformował Michał Dworczak. 

 

Każdy obywatel Polski, niezależnie gdzie mieszka, ma prawo się zarejestrować na szczepienie.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy