Świadczenia emerytalno-rentowe co miesiąc wypłacane są w kilku terminach. ZUS przelewa je – lub listonosz dostarcza pieniądze – 1, 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia miesiąca. Jeśli termin płatności świadczenia przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, to świadczenie wypłacane jest wcześniej.
Pieniądze dostaną kilka dni wcześniej. ZUS wyjaśnia, dlaczego
Taka sytuacja ma miejsce w tym miesiącu. Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypadał na 1 listopada, otrzymali pieniądze do 31 października. Jak informuje Monika Kiełczyńska z ZUS, dotyczy to zarówno świadczeń, które przynosi listonosz, jak i tych, które trafiają na rachunki bankowe.
Do 3 listopada swoje emerytury i renty otrzymały osoby, których termin płatności świadczenia przypada na 5 listopada. Listopadowe wypłaty, które powinny trafić do uprawnionych 25. dnia miesiąca, również zostaną przekazane wcześniej, ponieważ ten dzień przypada na sobotę – tłumaczy.
Monika Kiełczyńska przyznaje, że coraz więcej seniorów otrzymuje świadczenia przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza. – Tych, którzy jeszcze nie mają konta w banku, ZUS zachęca, aby rozważyli wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń, czyli właśnie przelewy. Otrzymując wypłatę emerytury czy renty na rachunek bankowy, nie trzeba czekać, aż listonosz zapuka do drzwi – przekonuje.
Najbogatsi emeryci w Polsce. Oni co miesiąc otrzymują krocie
ZUS jakiś czas temu poinformował, że przeciętna emerytura w kraju wynosi niewiele ponad 3 tys. zł brutto. Natomiast najwyższa jest kilkanaście razy większa i wynosi 43 412 złotych brutto. Otrzymuje ją mieszkaniec województwa śląskiego, a wypłaca ją Oddział ZUS w Zabrzu. Mężczyzna przeszedł na emeryturę po przepracowaniu 62 lat. Dodajmy, że nigdy nie przebywał on na zwolnieniu chorobowych i nie innych nieskładkowych okresów. 11 tysięcy złotych mniej otrzymuje senior z Poznania. Co miesiąc na konto mężczyzny wpływa 31 726 zł brutto. Trzecią najbogatszą emerytką w Polsce jest bydgoszczanka, której ZUS wypłaca 30 tysięcy 844 złote brutto.PRZECZYTAJ TAKŻE: Ważne zmiany w przychodniach POZ. Zobacz, jakie uprawienia ma teraz Twój lekarz rodzinny
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.