Reklama

Chcesz wystąpić na wielkim ekranie? Szukają statystów do dwóch filmów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa filmy w tym miesiącu będą kręcone w Poznaniu. Chcesz wystąpić na wielkim ekranie? To możliwe! Producenci poszukują statystów.

Między 18 a 27 września w stolicy Wielkopolski będą kręcone dwa filmy o tematyce historycznej - „Pogrom 1905. Miłość i hańba” oraz „Raport Pileckiego. Pierwszy film będzie dotyczył losów Polaków pod rosyjskim zaborem, z kolei drugie dzieło będzie poświęcone rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. 

- Film jest opowieścią o historii Polaków, historii świata, jak również człowieka osadzonego w dwóch najstraszniejszych totalitaryzmach równolegle, które próbują urządzić świat w nieludzki sposób. Witold Pilecki pozostaje wierny sobie i swoim ideałom. Obraz to próba pokazania światu i międzynarodowemu widzowi, polskiego bohatera i tragedii z jaką przyszło się zmierzyć jemu samemu i Polsce. To możliwość edukowania członków polskiej wspólnoty narodowej oraz stworzenie narzędzi, do opowiadania o naszej perspektywie wojny. Świadomość państw Europy jest bardzo odległa od realiów panujących na terytorium Polski w trakcie II Wojny Światowej. To także próba odkłamania międzynarodowej narracji o „polskich obozach śmierci”, ukazująca postawę Polaków ratujących Żydów - czytamy w informacji Polskiej Fundacji Narodowej. 

Zagraniczni widzowie będą mogli dowiedzieć się więcej na temat „Żołnierzy Wyklętych oraz ich losach w powojennej Polsce. 

- Wszystkich , którzy mają ochotę przebrać się w piękne stroje z epoki fin de siecle'u albo poczuć ulicę z roku 1947-go serdecznie zapraszamy na plan serialu i filmu w charakterze statysty, a być może i epizodysty - poinformowało Studio ABM na swoim Facebook’u. 

Stawka za dzień zdjęciowy zaczyna od 120 złotych brutto. 

- Pomiędzy 18 a 27 będziecie mogli (cytując jednego z wrocławskich statystów) dobrze się pobawić, najeść i jeszcze za to zapłacą. Stawki za dzień zdjęciowy zaczynają się od kwoty 120 zł (brutto) i mogą wzrosnąć – zależy to od czasu pracy, zadania do wykonania, pory zdjęć – plus 50 zł za przymiarkę. Przed zdjęciami będą organizowane przymiarki, na których każdego z zaproszonych na zdjęcia przebierzemy w kostium z tamtych epok. W kostiumie będziecie występować na planie serialu POGROM 1905 oraz RAPORT PILECKIEGO - czytamy w opisie formularza zgłoszeniowego. Chcesz wziąć udział w zdjęciach do nowych filmów - zgłoś się TUTAJ [KLIK].

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy