Reklama

Centrum Edukacji Ekologicznej i Przeciwpożarowej u poznańskich strażaków. Miejsce dla dzieci

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W komendzie straży pożarnej na Żegrzu w Poznaniu powstało Interaktywne Centrum Edukacji Ekologicznej i Przeciwpożarowej. Na dzieci czeka tam dawka świetnej zabawy, ale nie tylko. Nauczą się tam także udzielania pierwszej pomocy.

Poznańcy strażacy wychodzą z kolejną propozycją dla dzieci, która ma jednocześnie uczyć i bawić.

- Już wcześniej młodzi poznaniacy i poznanianki mogli bawić się w "Ogniku", interaktywnej sali edukacyjnej. Jej największa atrakcja to "Domek Zagrożeń" - pełen dźwięków, efektów dymowych i świetlnych symulator, który pokazuje, co może wydarzyć się w domu, gdy nie są przestrzegane zasad bezpieczeństwa - wyjaśnia Urząd Miasta Poznania.

Rozwiązywanie zagadek u poznańskich strażaków

Interaktywne centrum składa się z sześciu pomieszczeń, w każdym trzeba rozwiązać jedną zagadkę. Dzieki temu uzyskuje się dostęp do kolejnego pokoju. 

- Zagadki obejmują szeroką tematykę dotyczącą edukacji ekologicznej, przeciwpożarowej i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - informuje mł. bryg. Emilia Kuczkowska z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. -  Dzieci, biorące udział w grze, pracować będą w grupach, zadania będą punktowane oraz liczyć się będzie prawidłowość ich wykonania, a także czas zaliczenia. 

Trwają testy Interaktywnego Centrum Edukacji Ekologicznej i Przeciwpożarowej

Każde z pomieszczeń zawiera monitoring i wyjście ewakuacyjne (drzwi można szybko otworzyć, ręcznie i mechanicznie). Materiały użyte do wykończenia są bezpieczne - nie są łatwopalne. 

- Nad całością zabawy za każdym razem czuwać będzie przeszkolony funkcjonariusz. Siedząc przy pulpicie sterowniczym, będzie miał dostęp do kamer, zabezpieczeń i urządzeń znajdujących się w poszczególnych pomieszczeniach. Centrum można zwiedzać w grupach zorganizowanych - na razie trwa jego testowanie, ale w najbliższych tygodniach będzie już można sprawdzić w nim swoją wiedzę - podaje Urząd Miasta Poznania.

 Na wizytę w "Ogniku" oraz w nowym centrum można zapisywać się przez stronę internetową: ognik.kmpsp.poznan.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy