Reklama

"Bostonka" w Wielkopolsce. Zobacz jak możesz uchronić się przed chorobą

Opublikowano: wt, 2 paź 2018 12:21
Autor:

"Bostonka" w Wielkopolsce. Zobacz jak możesz uchronić się przed chorobą  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Choroba Bostońska roznosi się w wielkopolskich żłobkach i przedszkolach.

 

 

- Choroba łatwo rozprzestrzenia się przez dotyk i ślinę. Wystarczy, że dziecko napije się z tego samego kubeczka, co chory rówieśnik lub dotknie klamki w toalecie, której wcześniej dotykało niedomytymi rękami chore dziecko i może dojść do zakażenia- informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania.

 

Uchronić się przed ,,bostonką’’ można jedynie przez częste mycie rąk jak i izolowanie chorych pacjentów. Nie istnieje szczepionka na chorobę bostońską.

 

 

Dwa dni przed pojawieniem się wysypki u chorego może pojawić się wysoka gorączka, brak apetytu, ból gardła i osłabienie. Następnie pojawia się wysypka, która może przypominać ospę, jednak występuje w określonych miejscach: podeszwach stóp, wnętrzu dłoni, opuszkach palców, podniebieniu i języku. Może pojawić się także na pośladkach, genitaliach i pachwinach.

 

Chorobę bostońską leczy się stosując leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Wysypkę smaruje się specjalnymi preparatami.

Bostonka może spowodować powikłania, takie jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy zapalenie mięśnia sercowego. W przypadku zachorowania należy udać się do lekarza rodzinnego.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania ostrzega, aby izolować chore dzieci, co pozwoli na uniknięcie rozprzestrzeniania się choroby.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE