Reklama

Bliżej do budowy obwodnicy Krotoszyna i Zdun

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

 Bliżej do budowy obwodnicy Krotoszyna i Zdun  - Zdjęcie główne

Bliżej do budowy obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa | foto GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji środowiskowej na budowę obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa - w ciągu drogi krajowej nr 15.

Zamówienie obejmuje opracowanie projektu przebiegu 19-kilometrowej obwodnicy Krotoszyna i Zdun (województwo wielkopolskie) oraz Cieszkowa (województwo dolnośląskie) - w ciągu krajowej „15”. Dokumentacja jest potrzebna, by inwestor – a więc GDDKiA - mógł uzyskać decyzję środowiskową. 

Oferenci swoje aplikacje mogą składać do 1 czerwca. Na wywiązanie się z zamówienia wybrany wykonawca będzie miał 3 lata od podpisania umowy. W tym czasie będzie musiał opracować studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe inwestycji, uzyskać decyzję środowiskową oraz opracować koncepcję programową - dzięki czemu poznamy przebieg trasy tranzytowej.  

Warto wspomnieć, że dla zadania były prowadzone już prace studialne zlecone przez Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn. Dotychczasowa dokumentacja będzie stanowiła materiał wyjściowy do dalszych prac - informuje Alina Cieślak, rzecznik prasowy poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Jak informuje Alina Cieślak, obwodnica wyprowadzi ruch tranzytowy z Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa.

Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości - dopowiada rzeczniczka GDDKiA.

Koszt budowy obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa szacuje się na około 400 mln zł. Ma powstąć w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Jak przekazuje Alina Cieślak, w tym czasie planuje się także realizację drogowych obejść m.in. Koźmina Wielkopolskiego, Gostynia i Kalisza. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy