Reklama

Bieg Poznańskiego Czerwca '56. Ruszyły zapisy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Bieg Poznańskiego Czerwca '56. Ruszyły zapisy - Zdjęcie główne

Bieg | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejna edycja Biegu Czerwca '56. W tym roku wydarzenie będzie miało historyczną oprawę. - Po raz pierwszy nasz bieg odbędzie się po terenach dawnych zakładów im. Hipolita Cegielskiego - podkreślają organizatorzy. Chętni, by wystartować, już mogą się zapisywać.

28 czerwca 1956 roku robotnicy z poznańskich zakładów "Ciegielski" zbuntowali się przeciwko złym warunkom pracy i kiepskim wynagrodzeniom. Swoje niezadowolenie zamanifestowali na ulicach miasta, co spotkało się z brutalną reakcją PRL-owskich służb. Do stłumienia strajku wysłano 10 tys. żołnierzy oraz ponad 350 czołgów. Liczbę ofiar śmiertelnych szacuje się na 57, natomiast kilkuset cywilów zostało rannych. Poznański Czerwiec ’56 był pierwszym wielkim strajkiem robotniczym w czasach PRL. 

Bieg Czerwca 56' to, jak podkreślają organizatorzy, hołd dla poległych i sposób, by zwrócić uwagę na istotę tamtych wydarzeń dla historii naszego kraju. 

Bieg Czerwca 56' w Poznaniu

Wydarzenie ma mieć historyczną oprawę. 

- Po raz pierwszy nasz bieg odbędzie się po terenach dawnych zakładów im. Hipolita Cegielskiego! Wystartujecie i zakończycie bieg pod muralem - biegnąc przez tereny odlewni VW oraz zakładów FPS. To wyjątkowe wydarzenie i wyjątkowa oprawa! - piszą organizatorzy na stronie wydarzenia. 

Przygotowane będą dwie trasy - 4 i 8 km, sztafeta 4x2 km i Bieg Rodzinny.

Edycje wirtualne biegu 

Oprócz biegów stacjonarnych, odbędą się też wirtualne.

- Zawodnicy między 1 a 25 czerwca muszą pokonać minimum 10 km w dowolnej lokalizacji. Dystans mogą rozłożyć na maksymalnie 3 dni. Po ukończeniu trasy uczestnik musi przesłać potwierdzenie pokonania dystansu w formie zdjęcia lub zrzutu ekranu - informuje Urząd Miasta Poznania.

Kiedy odbędzie się bieg?

VI edycja biegu odbędzie się 25 czerwca w niedzielę o godzinie 10:00. Dokładna trasa biegu, formularze zgłoszeniowe i szczegóły można znaleźć na stronie Biegu Czerwca '56 - TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy