Reklama

Biedronka i Lidl wycofują mięso z kurczaka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Biedronka i Lidl wycofują mięso z kurczaka - Zdjęcie główne

GIS ostrzega. Wycofują mięso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Robisz zakupy w tych marketach? GIS ostrzega!

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed zakupem dwóch produktów w Biedronce i Lidlu.

Zakład Animex Kutno sp. z o. o. Odział K2 w Kutnie, po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Salmonella Enteritidis w produkcie sznycel z fileta z kurczaka nr partii 2272003053 rozpoczął wycofanie produktu z rynku. Firma podjęła też wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego.

Chodzi o mięso mielone z fileta kurczaka w Lidlu oraz sznycel z fileta z piersi kurczaka w Biedronce. W obu produktach wykryto bakterie salmonelli i oba produkty są wycofywane ze sklepów.

 

Biedronka zamieściła na swojej stronie komunikat firmy Animex dotyczący wycofania partii produktu: Sznycel z fileta z piersi kurczaka 300 g z terminem trwałości 07.03.2021 r. i o numerze partii: 2272003053.

"Osoby, które kupiły produkt (...) proszone są o jego wyrzucenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym produkt został został zakupiony. Produktu nie należy spożywać" – czytamy w komunikacie.

Ostrzeżenie w tej sprawie pojawiło się także na stronie GIS.

"Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy" – poinformowano w komunikacie urzędu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy