Reklama

Bezpośrednie loty z Poznania do Dubaju. Kiedy będą realizowane?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: flydubai

Bezpośrednie loty z Poznania do Dubaju. Kiedy będą realizowane? - Zdjęcie główne

Bezpośrednie loty z Poznania do Dubaju. Kiedy będą realizowane? | foto flydubai

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Flydubai rozszerza swoją siatkę lotów w Polsce. W związku z tym możliwe będą bezpośrednie loty z Poznania do Dubaju.

Od 29 października na lotnisku Poznań-Ławica zagości nowa linia lotnicza - flydubai.

Bezpośrednie loty z Poznania do Dubaju. Flydubai rozszerza swoją siatkę

 Poznań stanie kierunkiem narodowego przewoźnika ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

- Ogłoszenie przez linie lotnicze flydubai bezpośrednich lotów z Poznania do Dubaju to kamień milowy dla rozwoju siatki połączeń z poznańskiego lotniska. Po wielu latach starań Poznań jako trzecie miasto w Polsce zyska regularne połączenie obsługiwane przez tego przewoźnika znad Zatoki Perskiej - mówi Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica, czytamy na stronie Urząd Miasta Poznania. - Bezpośrednie loty do Dubaju to także dostęp mieszkańców Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski do szerokiej siatki połączeń Flydubai obejmującej ponad 110 kierunków w 50 krajach świata, a dzięki planowanej współpracy z liniami lotniczymi Emirates, możliwość kontynuowania podróży na ponad 150 kolejnych kierunkach. Ogłoszona dzisiaj trasa z Poznania do Dubaju otwiera zupełnie nowe możliwości podróżowania.  

Kiedy będą realizowane loty?

Loty między Dubajem a Poznaniem będą realizowane trzy razy w tygodniu w środy, piątki i niedziele. Pełny rozkład znajdziecie na stronie linii flydubai. 

- Linie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą siódmą regularną linią latającą na poznańskie lotnisko, które, podobnie jak i cały rynek lotniczy, odbudowuje się po fatalnym, pandemicznym roku 2020. Ławica obsłużyła wówczas niewiele ponad 650 tysięcy pasażerów. W porównaniu z latami 2018 i 2019, kiedy każdego roku przez poznańskie lotnisko przewinęło się blisko 2,5 mln osób, to była zapaść. W 2022 roku Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego obsłużył 2,25 miliona pasażerów. To ponad dwa razy więcej niż w 2021 roku. Zeszłoroczny wynik jest trzecim w historii poznańskiego lotniska - wyjaśnia UM Poznań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy