Reklama

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Poznania!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kampaniia „Zentiva - zmieniamy przyzwyczajenia"

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Poznania!  - Zdjęcie główne

foto Kampaniia „Zentiva - zmieniamy przyzwyczajenia"

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już 14 lipca mieszkańcy Poznania będą mieli możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach kampanii społecznej „Zentiva - Zmieniamy Przyzwyczajenia". Mieszkańcy będą mogli wykonać badania EKG, ciśnienia, saturacji krwi, analizę BMI, wypełnić kwestionariusz dot. nietrzymania moczu i skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą - urologiem.

Trwa kampania społeczna „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia” mająca na celu zmianę nawyków polskiego społeczeństwa i zachęcenie Polaków do wykonywania badań profilaktycznych. Lipiec będzie poświęcony profilaktyce w zakresie urologii i ginekologii. Już 14 lipca przy Placu Adama Mickiewicza mieszkańcy Poznania będą mogli wykonać, w mobilnym punkcie diagnostycznym, bezpłatne badania, m.in. EKG serca, saturację, pomiar ciśnienia krwi oraz wykonać test w kierunku wykrycia problemu z nietrzymaniem moczu. Mobilny punkt będzie czynny w godzinach 8:00-16:00. 

Badanie opinii pt. „Stan Zdrowia Polaków” przeprowadzone w ramach kampanii „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia” wykazało, że profilaktyka zdrowia w pandemii nie jest dla Polaków priorytetem: co trzeci pytany nie wykonał w ciągu 6 miesięcy żadnych badań profilaktycznych, a ponad połowa respondentów przyznaje, że koronawirus znacznie zmniejszył częstotliwość ich wykonywania. Wniosek jest oczywisty – rzeczywistość pandemiczna nie sprzyja regularnym badaniom diagnostycznym i trosce o zdrowie. Co więcej, blisko połowa badanych, bo 49,1% zadeklarowała, że szuka porad zdrowotnych w Internecie.

- Niepokoi fakt, że bardzo duża grupa Polaków próbuje leczyć się w oparciu o porady pozyskane z Internetu jednocześnie rezygnując z wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Eksperci są zgodni, że ten trend należy koniecznie odwrócić. Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu akcji bezpłatnych badań przesiewowych – komentuje Zofia Kurek-Maciejewicz, Head of Communications Zentiva Polska.

Celem akcji jest zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych, a także przełamanie szkodliwych stereotypów i tematów tabu wobec przypadłości uznawanych przez społeczeństwo za wstydliwe. Duży problem dla pacjentów stanowi podzielenie się z lekarzem informacjami o chorobach intymnych. Co piąty respondent badania zadeklarował, że nie powiedziałaby lub nie wie czy powiedziałby lekarzowi o problemie nietrzymania moczu. W Polsce z tą dolegliwością zmaga się około 2 milionów osób. W większości przypadków ze schorzeniem tym mierzą się kobiety po 40. roku życia, a w związku z intymnym charakterem dolegliwości, szacuje się, że statystyki mogą być niedoszacowane.

CZYTAJ TAKŻE: Strażacy mistrzami Polski w sportowym cięciu i rąbaniu drewna [KLIKNIJ]

- Elementem niezwykle ważnym w diagnostyce pęcherza nadreaktywnego i NTM (nietrzymanie moczu) jest wywiad lekarza z pacjentem. Na podstawie takiej rozmowy jest on w stanie ocenić rodzaj oraz nasilenie dolegliwości. W związku z intymnym charakterem choroby pacjenci decydują się na wizytę u lekarza kiedy objawy są znacznie nasilone i utrudniają normalne funkcjonowanie pacjenta. W takich sytuacjach schorzenie może być już w zaawansowanym stadium rozwoju. Dlatego profilaktyka w tym zakresie jest tak istotna – mówi prof. dr hab. n. med. Ewa Barcz, Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie, ekspertka Rady Naukowej kampanii „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia”.

Kampania społeczna „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia” wychodzi naprzeciw potrzebie edukacji i diagnostyki polskiego społeczeństwa. W okresie od czerwca do września mobilny punkt diagnostyczny odwiedzi 23 miasta w Polsce. Każdy miesiąc poświęcony jest edukacji w czterech obszarach profilaktyki zdrowotnej. W czerwcu zrealizowane zostały bezpłatne badania z zakresu kardiologii, lipiec to miesiąc urologii oraz ginekologii, sierpień – reumatologii, a wrzesień związany jest z chorobą Alzheimera. 

14 lipca mobilny punkt diagnostyczny będzie czekał na mieszkańców Poznania w godzinach 8:00-16:00 przy Placu Adama Mickiewicza (od ul. Świętego Marcina). Na miejscu będzie dostępny wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania. Pacjenci będą mogli skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą w dziedzinie urologii.

Mapę dokładnych terminów i przystanków mobilnego punktu diagnostycznego w kolejnych miastach można śledzić na stronie www.zmieniamyprzyzwyczajenia.pl.

O firmie Zentiva

Zentiva jest producentem wysokiej jakości leków w przystępnej cenie, które trafiają do pacjentów w Europie i poza nią. Firma zatrudnia 4,5 tys. pracowników i ma sieć zakładów produkcyjnych, w tym flagowe fabryki w Pradze, Bukareszcie i Ankleshwar. Zentiva pragnie być liderem markowych i generycznych leków w Europie, by w ten sposób lepiej zaspokajać codzienne potrzeby zdrowotne pacjentów.

Więcej informacji o firmie znajduje się na www.zentiva.pl i www.zentiva.com.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy