reklama

Bez świateł i z 3 promilami za kierownicą. 39-latek straci samochód?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Międzychód

Bez świateł i z 3 promilami za kierownicą. 39-latek straci samochód? - Zdjęcie główne

Zatrzymany za brak świateł, okazał się pijanym kierowcą. Grożą mu niemałe konsekwencje | foto KPP Międzychód

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW Bielsku (powiat międzychodzki) policja zatrzymała kierowcę za nieużywanie świateł mijania. 39-latek okazał się być pijany. Mężczyźnie, mającemu w organizmie ponad 3 promile alkoholu, grożą poważne konsekwencje. O jego losie zadecyduje sąd.
reklama

Patrol policji we wsi Bielsko dostrzegł peugeota. Kierowca jechał bez świateł. Funkcjonariusze go zatrzymali. 

Policjanci kontrolujący 39-latka od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu, w związku z czym postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie.

39-letniemu mieszkańcowi powiatu międzychodzkiego, który jechał po pijaku, grozi zakaz prowadzenia pojazdów, do 3 lat więzienia i wysoka grzywna. Ostateczną decyzję podejmie sąd.

Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości, a także własnych umiejętności. Pijany kierowca to potencjalny zabójca na drodze - apelują funkcjonariusze KPP Międzychód.

reklama

Zmiany w prawie dotyczące nietrzeźwych kierowców

Od 14 marca obowiązują nowe przepisy skutkujące konfiskatą samochodu dla kierowców z ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Przepisy wymagają też konfiskaty, gdy kierowca z ponad 1 promilem alkoholu spowoduje wypadek, z możliwością opcjonalnej (po decyzji sądu) konfiskaty dla kierujących z ponad 0,5 promila, którzy spowodowali wypadek. Jeśli kierowca nie jest jedynym właścicielem pojazdu, zamiast konfiskaty stosowana jest kara finansowa równa wartości pojazdu.

W przypadku zatrzymania nietrzeźwego kierowcy z wysokim stężeniem alkoholu, policja dokonuje konfiskaty pojazdu na siedem dni. Pojazd przewożony jest na parking depozytowy. Następnie prokurator podejmuje decyzję o zabezpieczeniu, a w następnie sąd orzeka jego przepadek na rzecz Skarbu Państwa - informują międzychodzcy policjanci.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama