Reklama

Awaryjne otwieranie samochodu- kiedy warto skorzystać

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Awaryjne otwieranie samochodu- kiedy warto skorzystać - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapewne wielu kierowcom zdarzyło się kiedyś zgubić lub zatrzasnąć kluczyki w aucie. Gdy taka sytuacja zaistniała w pobliżu domu, można udać się po kluczyki zapasowe i bez większych problemów dostać się do wnętrza pojazdu. Podejmowanie decyzji pod wpływem chwili nie jest najlepszym rozwiązaniem. Czy w takim momencie należy wybijać szybę?

Zgubienie kluczyków samochodowych lub zatrzaśnięcie ich w aucie może wygenerować nieoczekiwane koszty naprawy pojazdu lub skorzystanie z usług firmy pomocy drogowej. Warto w takich przypadkach skorzystać z pomocy firmy Fast- Trans z Poznania, która oferuje szeroki zakres usług pomocy drogowej.

Awaryjne otwieranie samochodu- kiedy wezwać pomoc drogową

Istnieje wiele różnego rodzaju powodów, które zmuszają kierowców do skorzystania z usług firmy pomocy drogowej. Wśród najczęstszych przyczyn korzystania z usługi awaryjnego otwierania samochodu wyróżniamy:

  • niesprawną elektrykę samochodu;
  • zatrzaśnięte kluczyki w aucie;
  • pozostawienie kluczyków w bagażniku;
  • rozładowany akumulator;
  • zgubione kluczyki;
  • wyładowany pilot automatycznego otwierania pojazdu.
W takich przypadkach nie należy wybijać szyby pojazdu, lecz wezwać fachowców pomocy drogowej, którzy szybko i sprawnie uporają się z zaistniałą usterką.

Awaryjne otwieranie pojazdu- co należy zrobić

Jeśli kluczyki zostały w stacyjce lub na siedzeniu, a auto jest zamknięte, wielu kierowców od razu myśli o wybiciu szyby, aby dostać się do pojazdu. Warto jednak zadzwonić po pomoc drogową, która oferuje szeroki zakres usług, w tym usługę awaryjnego otwierania pojazdu.

Kierowcy zazwyczaj nie noszą przy sobie zapasowych kluczyków. W takich przypadkach pod wpływem chwili wybijają szybę. Jednak taka decyzja wiąże się często z holowaniem pojazdu oraz wizytą u mechanika samochodowego w celu wstawienia nowej szyby. Koszty naprawy auta mogą wynosić nawet kilkaset złotych.

Warto także mieć na uwadze to, że każdy pojazd posiada swój unikalny zamek. Nie ma możliwości otworzenia dwóch pojazdów jednym kluczem, mimo iż jest to ten sam rodzaj i model auta. W przypadku zatrzaśnięcia kluczy w aucie, warto wezwać pomoc drogową i skorzystać z usług profesjonalistów.

Należy pamiętać, aby posiadać przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu. Bez potwierdzenia przez pracownika pomocy drogowej, kto jest właścicielem lub kierowcą pojazdu, usługa nie będzie mogła zostać wykonana. Wielu kierowców często zostawia dokumenty w schowku co znacznie utrudnia w takich momentach potwierdzenie tożsamości.

Dodatkowo wezwanie specjalistów pomocy drogowej pozwala na znaczne zniwelowanie kosztów związanych z naprawą auta. Koszty awaryjnego otwierania samochodu są znacznie niższe niż w przypadku wstawienia nowej szyby. Specjalista profesjonalnie otworzy pojazd nie uszkadzając zamka, drzwi ani karoserii pojazdu.

Awaryjne otwieranie samochodu- jak to się robi

Firmy pomocy drogowej w całym kraju świadczą szeroki zakres usług w przypadku powstawania różnego rodzaju awarii. Wystarczy tylko podać adres pod jakim się znajdujemy oraz poinformować jakiej pomocy potrzebujemy. Istnieją dwie metody, które są najczęściej wykorzystywane przez pracowników pomocy drogowej w celu otworzenia zamkniętego pojazdu.

Złodziejska metoda

Jedną z metod jest metoda złodziejska. Polega ona na otwieraniu samochodu za pomocą narzędzi ślusarskich. Najczęściej wykorzystywana jest przez złodziei aut, którzy bez kluczyków próbują się włamać do pojazdu. Jednak brak umiejętności oraz wiedzy może spowodować uszkodzenie drzwi, karoserii, zamka lub uszczelki w drzwiach samochodowych. Fachowcy pomocy drogowej potrafią otworzyć samochód i nie narażać kierowców na dodatkowe koszty związane z naprawą samochodu.

Nowe pojazdy posiadają ryglowane zamki, które znacznie utrudniają włamanie się do samochodu. Warto w takich przypadkach skorzystać z pomocy drogowej i zadbać o swój samochód.

Użycie przyssawki i poduszki hydraulicznej

Kolejną metodą awaryjnego otwierania samochodu jest wykorzystanie przyssawki oraz poduszki hydraulicznej. Za pomocą przyssawki szyba pojazdu zostaje odciągnięta przez co tworzy się szczelina, w którą wkładana jest poduszka hydrauliczna. Po napompowaniu poduszki w powstałą przerwę między drzwiami, a pozostałą częścią auta wkładany jest haczyk. Za jego pomocą można otworzyć samochód od wewnątrz lub wyjąć zatrzaśnięte kluczyki z auta.

Metoda wykonywana przez specjalistów jest bezinwazyjna. Nie uszkodzi karoserii, ani żadnych elementów wyposażenia samochodu. Dlatego warto wezwać pomoc drogową i uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naprawą pojazdu u mechanika samochodowego. Fachowcom zajmie to dosłownie kilka minut, a samodzielne otwieranie pojazdu może spowodować powstanie wielu uszkodzeń.

Koszty awaryjnego otwierania samochodu

Koszty awaryjnego otwierania pojazdu uzależnione są od modelu pojazdu. Starsze samochody mają zamki, które łatwiej otworzyć, dlatego koszt wykonania usługi jest niższy niż w przypadku nowych modeli samochodów z podwójnie ryglowanym zamkiem. W zależności od rodzaju samochodu, koszt wykonania usługi może wynosić od 100- 600 złotych. Natomiast koszty związane z wizytą u mechanika w celu wstawienia nowej szyby oraz holowaniem pojazdu będą znacznie większe.

Niektóre firmy assistance posiadają w swojej ofercie także usługę awaryjnego otwierania samochodu. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą ubezpieczeń samochodowych. Dlatego należy mieć zawsze przy sobie numer do ubezpieczyciela lub firmy pomocy drogowej.

Artykuł napisany przy współpracy z firmą Fast- Trans z Poznania, która zajmuje się transportem maszyn, pojazdów, a także wymianą koła, dowozem paliwa oraz awaryjnym otwieraniem i odpalaniem samochodu.

PHU “FAST-TRANS”
Santocka 22
60-431 Poznań

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy