Reklama

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o zabójstwo 20-latki pod Mikuszewem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o zabójstwo 20-latki pod Mikuszewem - Zdjęcie główne

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o zabójstwo 20-latki pod Mikuszewem | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 52-letni Waldemar B. stanie przed sądem. Mężczyzna jest oskarżony o usiłowanie gwałtu i zabójstwo 20-letniej kobiety. Do tragedii doszło 26 lat temu w kompleksie leśnym w Mikuszewie - w powiecie wrzesińskim.

Zwłoki kobiety znaleziono w poniedziałek wielkanocny - 4 kwietnia 1994 roku, w lesie w gminie Miłosław. Ustalono wówczas, że przyczyną śmierci mieszkanki Mikuszewa było uduszenie. Po wielu miesiącach śledztwa - wobec niewykrycia sprawcy - zostało ono umorzone. 

Zabójstwo pod Mikuszewem. Sprawą zainteresowali się policjanci z Archiwum X

W 2019 roku sprawą zainteresowali się policjanci z poznańskiego Archiwum X (zespół ds. niewykrytych zabójstw) i wznowili śledztwo. Wykorzystując współczesne metody badawczo-kryminalistyczne, śledczy ponownie przeanalizowali zabezpieczone 26 lat temu ślady i dowody. Dzięki temu szczegółowo odtworzono przebieg tragicznego zdarzenia. 

Śledczy ustalili, że bezpośrednią przyczyną śmierci 20-latki było udławienie piaskiem i liśćmi, które dostały się do jej tchawicy w czasie „wleczenia” w głąb lasu. 

Na ciele ofiary ujawniono także obrażenia i ślady wskazujące, że wobec pokrzywdzonej stosowana była przemoc mająca na celu doprowadzenie jej do obcowania płciowego - informuje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. 

 Analiza danych zebranych przez policjantów oraz prokuraturę pozwoliła na wytypowanie i zatrzymanie domniemanego sprawcy - Waldemara B., mieszkańca powiatu wrzesińskiego. 

Zabójstwo pod Mikuszewem. Podejrzany przyznał się  

Waldemarowi B. postawiono zarzut zabójstwa oraz usiłowania gwałtu. 

W całości przyznał się do stawianego mu zarzutu i przedstawił własną wersję przebiegu zdarzenia, potwierdzając wcześniejsze ustalenia, a jednocześnie potwierdzając ustalenia poczynione przez biegłych w wydanych przez nich opiniach - czytamy w komunikacie prokuratury.  

Podejrzany od grudnia przebywa w areszcie. Pod koniec lutego przeciwko Waldemarowi B. skierowano akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Poznaniu. Mężczyźnie grozi nawet 25 lat więzienia. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy