Reklama

Adwokat radnego powiatowego, posądzanego o kradzież paliwa, wydał oświadczenie. Do przestępstwa nie doszło?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Adwokat radnego powiatowego, posądzanego o kradzież paliwa, wydał oświadczenie. Do przestępstwa nie doszło? - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeden z radnych Rady Powiatu Krotoszyńskiego miał kraść paliwo z firmy w Smolicach. Sprawą zajmuje się policja wojewódzka. Po paru dniach od ujawnienia informacji, głos zabrał adwokat samorządowca. Co przedstawia w oświadczeniu obrońca radnego?

W oficjalnym piśmie wysłanym do mediów adwokat radnego, który rzekomo ma być zamieszany w kradzież oleju napędowego na terenie firmy Hodowla Roślin Smolice Grupa IHAR, informuje, że mężczyźnie "nie postawiono żadnych zarzutów", a cała sprawa "rodzi uzasadnione przypuszczenia o świadomym działaniu na szkodę klienta".

Parę dni temu na portalu zwielkopolski24.pl informowaliśmy, że policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajęli się sprawą jednego z członków Rady Powiatu Krotoszyńskiego. Miał on rzekomo kraść olej napędowy z firmy Hodowla Roślin Smolice Grupa IHAR, w której pracuje, co miała zarejestrować kamera monitoringu.

To właśnie zarząd firmy ze Smolic wystosował do Rady Powiatu Krotoszyńskiego pismo w tej sprawie. Szefostwo firmy prosi rajców o udzielenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z jednym ze swoich pracowników, który jest także radnym powiatowym. 

Kilka dni wcześniej zgłoszenie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa kradzieży na szkodę firmy HR Smolice otrzymali funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W związku z tym 9 listopada pod wskazanym adresem mundurowi przeprowadzili odpowiednie czynności - weszli do garażu, w którym zastali ciągnik rolniczy z odkręconym korkiem wlewu paliwa.

- Pracownik „podjął próbę ucieczki korzystając z przejścia z tego garażu do obory, a następnie wyszedł na podwórze i kierował się w stronę drogi gminnej. To zdarzenie również zostało zarejestrowane na zapisie z monitoringu” - można wyczytać z treści pisma, które wpłynęło do Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

Z kolei podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego KWP w Poznaniu zapewniła, że podczas tych działań nikt nie został zatrzymany, natomiast zgromadzony materiał dowodowy został przekazany do prokuratury rejonowej z wnioskiem o wyznaczenie jednostki policji, która będzie prowadziła postępowanie w tej sprawie. Policjantka nie zdradziła szczegółów sprawy "z uwagi na wczesny etap postępowania" - WIĘCEJ TUTAJ. 

Dziś wracamy do tematu. W sprawie powiatowego radnego podejrzewanego o rzekomą kradzież paliwa, głos zabrał adwokat samorządowca. W oficjalnym oświadczeniu informuje, że mężczyźnie "nie postawiono żadnych zarzutów", a cała sprawa "rodzi uzasadnione przypuszczenia o świadomym działaniu na szkodę klienta".

Oto treść oficjalnego oświadczenia:

„W związku z bezpodstawnym posądzeniem naszego Klienta Jarosława Kubiaka o rzekome przestępstwo oświadczamy, że naszemu Klientowi nie postawiono żadnych zarzutów, a „materiał dowodowy”, jaki pracodawca udostępnił Radzie Powiatu, a ta dalej Opinii Publicznej w najmniejszym stopniu nie uprawdopodabnia popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kubiaka. Rodzi to uzasadnione przypuszczenia o świadomym działaniu na szkodę naszego Klienta, polegającym na zgłoszeniu przestępstwa, mimo świadomości zawiadamiającego, że do przestępstwa tego nie doszło. Dziwnym zbiegiem okoliczności posądzenie naszego Klienta o „kradzież paliwa” zbiegło się w czasie ze zgłoszeniem wykrytych przez Niego nieprawidłowości w Spółce Skarbu Państwa, w której jest zatrudniony. Pozytywną stroną tak dużego zainteresowania mediów sprawą naszego Klienta jest to, że opinia publiczna będzie mogła zainteresować się zgłoszonymi przez Jarosława Kubiaka nieprawidłowościami, co z pewnością zmobilizuje organy ścigania do rzetelnego i drobiazgowego ich zbadania. Żywimy nadzieję, że organy ścigania z równie dużym zapałem z jakim podjęły czynności mające na celu odnalezienie rzekomo skradzionego paliwa, zajmą się sprawdzaniem zgłaszanych przez Jarosława Kubiaka nieprawidłowości, a w szczególności poszukiwaniem „zaginionych” aut o znacznej wartości, których „niewyjaśnionego zniknięcia” zgłoszenia te dotyczyły.

Jarosław Kubiak szczyci się uczciwością i nieposzlakowaną opinią w lokalnej społeczności, która wiele zawdzięcza jego pracy i zaangażowaniu dla rozwoju lokalnej wspólnoty. Dlatego wszelkie pomówienia i naruszanie Jego dóbr osobistych, spotka się ze stanowczą reakcją, a winni świadomego stawiania bezpodstawnych zarzutów zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.”

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy