Reklama

80 procent busów przeładowanych. Inspekcja zrobiła kontrolę

Opublikowano: pt, 2 lut 2018 17:20
Autor:

80 procent busów przeładowanych. Inspekcja zrobiła kontrolę  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Inspekcja Transportu Drogowego. Przeładowane pojazdy na drogach. Kontrole busów

Przewoźnicy i kierowcy popularnych busów znaleźli sposób na walkę z konkurencją. Nie do końca uczciwy sposób i niestety – niebezpieczny. Przeładowane pojazdy stanowią ogromne zagrożenie na naszych drogach. Do tego niszczą nawierzchnię.

WITD przeprowadziła w ostatnich dniach wzmożone kontrole pojazdów, o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 3,5 tony. - Te mało spektakularne działania jednak przynoszą poważne korzyści w eliminowaniu z rynku przewozów nieuczciwej konkurencji – tłumaczy rzecznik inspektoratu.

 

Inspektorzy kontrolowali pojazdy o DMC do 3,5 tony na punkcie wagowym w Nowym Mieście nad Wartą. To znane i przy okazji trudne do ominięcia miejsce przy DK 11/15.

 

- Zatrzymano 10 samochodów, a aż w 8 przypadkach stwierdzono przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej i wystawiono mandaty karne na kwotę 2700 złotych – wylicza rzecznik WITS. - Rekordzista ważył ponad 5,5 tony, a więc przekroczył normę o ponad 2 tony. Ukarani kierowcy musieli zorganizować przeładunek pojazdów do uzyskania ich normatywności.

Kilka dni wcześniej podobną akcję przeprowadzili inspektorzy z oddziału w Lesznie. Tam zatrzymali do kontroli na drodze krajowej nr 32 w Granowie 5 busów o DMC do 3,5 tony. Ważenie pojazdów pokazało, że mundurowi się nie pomylili.

 

- Rekordzistą okazał się transportowy recydywista, który po raz kolejny został zatrzymany za przeciążenie pojazdu. Całkowita masa rzeczywista jego busa wyniosła aż 5,9 tony, czyli o 2,4 tony za dużo - podaje WITD. - Za umieszczanie ładunku powodującego przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wszystkich kierowców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 2400 złotych i zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszenia, czyli przeładowania towarów na inne samochody.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE