Reklama

6 osób nie żyje. 97 odniosło obrażenia. Policja podsumowuje długi weekend w Wielkopolsce

Opublikowano: pon, 7 maj 2018 15:08
Autor:

6 osób nie żyje. 97 odniosło obrażenia. Policja podsumowuje długi weekend w Wielkopolsce  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Długi weekend w policyjnych statystykach. W trakcie wyjątkowo długiej w tym roku majówki nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Wielkopolski i wypoczywających czuwało ponad 7.500 funkcjonariuszy.

 

 

 

- Od 27 kwietnia do 6 maja policjanci z całej Wielkopolski prowadzili wzmożone działania, aby wszyscy podróżujący mogli bezpiecznie dotrzeć do celu i wrócić do swoich domów. W tych dniach pracowało ponad 7500 policjantów, z czego 3779 to funkcjonariusze ruchu drogowego - informuje Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 

Z policyjnych statystyk wynika, że w ciągu 10 dni doszło do 81 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 97 zostało rannych.

 

- To również 832 kolizje, w których na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Niestety podczas tego czasu policjanci zatrzymali aż 198 pijanych kierowców. Każdy z nich to potencjalny sprawca wypadku. Kontroli podlegał również stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a także przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości - informuje rzecznik.

 

Policja przypomina, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów, nadal obowiązują.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE