Reklama

40 milionów złotych na wielkopolskie drogi trafi do gmin i powiatów

Opublikowano:
Autor:

40 milionów złotych na wielkopolskie drogi trafi do gmin i powiatów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Wielkopolskie drogi. Wojewoda wielkopolski. Zbigniew Hoffmann. Wspracie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

 

Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski, poinformował o środkach na infrastrukturę drogową w Wielkopolsce.

 

Ponad 40 mln zł trafi do gmin i powiatów, które mogą starać się o dofinansowanie sięgające nawet 80 procent.

 

- Celem rządowego programu jest poprawa dostępności komunikacyjnej dla przedsiębiorców i lokalnych społeczności do ośrodków życia gospodarczego oraz terenów inwestycyjnych. Program zakłada również powiązanie lokalnych ośrodków gospodarczych poprzez drogi gminne i powiatowe z drogami wyższego rzędu oraz poprawę bezpieczeństwa – tłumaczy wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

 

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przekazaniu największej, w stosunku do lat poprzednich, kwoty z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

W tym roku rząd przeznaczy 1,3 mld zł na infrastrukturę drogową, czyli o 500 mln więcej niż było zaplanowane w budżecie. Dzięki temu województwa dostaną realne wsparcie na inwestycje w drogi lokalne.

W Wielkopolsce będzie to 40 268 908 zł.

Samorządy mogą wnioskować do wojewody o środki dla inwestycji posiadających pełną dokumentację techniczną i projektową, które są w trakcie realizacji lub są planowane. Zadanie musi zostać zakończone do końca 2018 roku. Dotacja z budżetu może wynieść od 60 do 80 procent kosztów w zależności od wskaźników dochodowych na jednego mieszkańca gminy lub powiatu.

 

- Program jest konsekwencją realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jeśli chcemy, żeby w Polsce dobrze się inwestowało, musimy tworzyć odpowiednie warunki. Są sytuacje, że tereny inwestycyjne powstają w miejscach, do których infrastruktura nie jest doprowadzona. A atrakcyjność gospodarcza polega właśnie na tym, że stwarza się warunki, które zachęcają firmy do postawienia czy rozbudowy zakładu w tym, a nie w innym miejscu – dodaje wojewoda, Zbigniew Hoffmann.

 

Do końca marca wojewoda wielkopolski ogłosi nabór wniosków, który zostanie zakończony 15 kwietnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE