Reklama

22-latka walczy z nowotworem. Trwa zbiórka na leczenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zpleszewa.pl

22-latka walczy z nowotworem. Trwa zbiórka na leczenie - Zdjęcie główne

foto zpleszewa.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 22-letnia Natalia Sołtysiak walczy z nowotworem. Trwa zbiórka.

Portal zpleszewa.pl poinformował na swoim portalu o zbiórce na chorą na raka 22-latkę. Natalia Sołtysiak z Jedlca (powiat pleszewski) zaczęła chorować w grudniu 2019 roku. Praktycznie z dnia na dzień. Początkowo objawy były niejednoznaczne. 

Czułam, jak uchodzi ze mnie życie, początkowe objawy nie były jednoznaczne, a ja zrzucałam je na ogrom pracy, który wzięłam na swoje barki. Studiowałam dziennie, a weekendami pracowałam i tak mijały tygodnie… - opowiada Natalia.

Natalia Sołtysiak walczy z nowotworem 

Okropne zmęczenie duszności oraz ból, który nie odstępował jej na krok, sprawiły, że trafiła na SOR. Okazało się, że w śródpiersiu rozwija się guz, który miał już ok. 10 cm. 

Wszystko co działo się po tym, pamiętam jak przez mgłę, z dnia na dzień było coraz gorzej. Bywały momenty, w których myślałam, że nie dam rady wziąć kolejnego oddechu. Po pobieraniu węzłów do badania histopatologicznego otrzymałam diagnozę - Pierwotny chłoniak śródpiersia z dużych komórek B – opisuje Natalia. 

 

Za nią bardzo agresywne leczenie. To jednak nie koniec jej walki o zdrowie. 23 czerwca dostała nowy czysty szpik. 

Teraz gdy jestem na ostatniej prostej tego koszmaru, który trwa już półtora roku, potrzebuję waszej pomocy.  Dostałam szansę na nowe życie, jednak na razie jest to życie pełne niebezpieczeństw, a jednym z nich jest reaktywacja wirusa CMV – mówi Natalia.

22-letnia Natalia Sołtysiak walczy z nowotworem 

Niestety znalazła się w grupie największego ryzyka, a gdy wirus się reaktywuje, nic już nie da się zrobić i przegra walkę o życie. Jej nadzieją jest lek, którego jedno opakowanie starcza na 2 tygodnie i kosztuje około 22 tysiące złotych. To przekracza jej możliwości finansowe.

Niestety jeszcze dokładnie nie wiem, ile opakowań tego leku będę potrzebować, to wszystko okaże się z czasem...  Na początku mojej choroby przeczytałam bardzo mądre słowa Konfucjusza, który powiedział: „Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili, gdy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno.” Dlatego proszę, pomóż mi cieszyć się moim nowym drugim życiem – apeluje Natalia. 

Zbiórka dla Natalii Sołtysiak

Ruszyła zbiórka na leczenie Natalii na stronie siepomaga.pl. W akcję pomocową zaangażowali się również mieszkańcy Jedlca, miejscowości w którj 22-latka mieszka. Udało się zebrać 16 820,58 zł.  

Dla takich chwil i dla ludzi o tak wielkim warto żyć!!! Natalka mieszkańcy i koleżeństwo przesyłają pozdrowienia!Jesteśmy z Tobą. Będzie  dobrze. Dziękuję kochanym wolontariuszkom - podkreśla Beata Szymoniak, sołtys Jedlca. 

I dodaje:

Jesteśmy ogromnie wdzięczne i bardzo wzruszone hojnością i serdecznym przyjęciem  przez mieszkańców Jedlca oraz darczyńcom, którzy wrzucili nam datki do puszek. Dziękujemy. Z Danusią Pietrzak oraz Majeczką Szymoniak. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy