Reklama

15-latek chciał zdobyć pieniądze. Na cel wybrał małżeństwo...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

15-latek chciał zdobyć pieniądze. Na cel wybrał małżeństwo... - Zdjęcie główne

Piła. 15-latek dokonał kradzieży rozbójniczej. To jednak nie jedyny zarzut jaki otrzymał

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 15-letni pilanin wraz ze swoimi znajomymi szukał sposobu na zdobycie pieniędzy... Wzbogacili się o 50 złotych. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło 25 kwietnia w Pile w woj. Wielkopolskim.

- Po godzinie 13 do pilskiej jednostki wpłynęła informacja o wyrwaniu torebki kobiecie przez młodego mężczyznę. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol, który ustalił, że sprawca nie tylko ukradł torebkę, ale także w trakcie ucieczki użył siły fizycznej wobec właścicielki oraz jej męża. Wykonane czynności przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego pozwoliły ustalić i zatrzymać sprawcę, którym okazał się 15-letni pilanin - informuje sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Dokonane przez funkcjonariuszy ustalenia wykazały, że ze sprawą związani są kolejni trzej nieletni, którzy także zostali zatrzymani.

- Jak się okazało, 15-letni pilanin wraz ze swoimi znajomymi szukał sposobu na zdobycie pieniędzy. W pewnym momencie wpadł na pomysł aby ukraść torebkę i zabrać z niej gotówkę. Jego koledzy początkowo nie pochwalali pomysłu, jednak po całej sytuacji chętnie podzielili się pieniędzmi. Sprawca po kradzieży, aby utrzymać się w posiadaniu torebki użył siły fizycznej wobec właścicielki oraz jej męża - zaznacza rzecznik policji.

Piła. Kradzież rozbójnicza

Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej, Patologii i Nieletnich potwierdzili także, że to nie pierwszy przestępczy czyn 15-latka.

- Był notowany wcześniej ze względu na dokonanie innych kradzieży. W chwili obecnej nieletni odpowie za dokonanie kradzieży rozbójniczej. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał pozwolił także na przedstawienie kolejnego zarzutu – posiadania narkotyków. Pozostałe trzy osoby w wieku od 14 do 16 lat także odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za współudział w dokonaniu tego czynu - informuje sierż. Wojciech Zeszot.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy