reklama

Wings for Life 2024. W Poznaniu uczestnicy zapisali się w rekordowym tempie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fragment zdjęcia z fanpage'a Wings for Life World Run

Wings for Life 2024. W Poznaniu uczestnicy zapisali się w rekordowym tempie - Zdjęcie główne

foto Fragment zdjęcia z fanpage'a Wings for Life World Run

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wystarczyło 9 minut. W tak rekordowym tempie uczestnicy biegu Wings for Life 2024 w Poznaniu wykupili wszystkie pakiety startowe.
reklama

W maju 2024 po raz dziesiąty odbędzie się charytatywny bieg Wings for Life. W Polsce bieg flagowy odbywa się w Poznaniu. Dziś zaczęły się zapisy i… równocześnie skończyły. Wszystko przez rekordowo szybki czas rejestracji uczestników.

Organizatorzy Wings for Life Poznań 2024 zaskoczeni ogromnym zainteresowaniem

Łącznie zarejestrować mogło się osiem tysięcy osób i organizatorzy biegu w Poznaniu limit ten osiągnęli w zaledwie dziewięć minut. Jak podkreślają w komunikacie na Facebooku - są takim obrotem spraw bardzo zaskoczeni.

Wings for Life 2024. Nie udało ci się zarejestrować w Poznaniu? 

Nic straconego. Osoby, którym nie udało się zarejestrować na bieg flagowy w Poznaniu, wciąż mogą wystartować w indywidualnych i grupowych Biegach z Aplikacją (dostępną na iOS i Android). Wystarczy się zarejestrować, pobrać aplikację i 5 maja 2024 roku ruszyć na trasę w dowolnym miejscu. Zarejestrować się na bieg wirtualny możesz [TUTAJ].

Czym jest Wings for Life?

Wings for Life to międzynarodowy bieg charytatywny. Ma on jednak specyficzne zasady. Po pierwsze zawodnicy nie biegną do mety. To meta biegnie, a w zasadzie jedzie do zawodników. Wszystko dlatego, że wszystkich uczestników goni samochód, który rusza na trasę biegu pół godziny po zawodnikach i z minuty na minutę przyspiesza - nawet do 79 kilometrów na godzinę. Ta ostatnia prędkość jest jednak już dla najlepszych z najlepszych, którzy biegną powyżej czterech godzin. W Polsce metą zawodników jest samochód, którym kieruje legendarny skoczek Adam Małysz.

Kolejną ciekawą zasadą jest to, że bieg rozpoczyna się na całym świecie o tej samej godzinie. Jest to o tyle wyjątkowe, że mamy różne strefy czasowe, a godzina startu to 11:00 czasu UTC. W niektórych państwach jest to więc środek nocy.

Udział w biegu jest płatny, ale cały dochód idzie na szczytny cel, bowiem przeznaczony jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Wszystko jest opatrzone dodatkowym mottem - „Run for those who can’t”, co po polsku znaczy “Biegnij dla tych, którzy nie mogą”.

W 2023 roku w Wings for Life na całym świecie udział wzięło 206.728 osób. Najlepsi byli Polka - Kasia Szkoda (przebiegła 55,07 kilometra) oraz Japończyk - Jo Fukuda (przebiegł 69,01 kilometra). Rekord świata należy do Szweda - Arna Andersona, który w 2017 roku w Dubaju przebiegł aż 92,14 kilometra.

Udało Wam się zapisać na tegoroczny bieg flagowy Wings for Life w Poznaniu? Dajcie znać w komentarzach!

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama