Tłumy na meczu Polaków z Niemcami w Jarocinie [DUŻO ZDJĘĆ]

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Poniedziałkowe godziny poranne upłynęły pod znakiem emocji sportowych. Na stadionie spółki Jarocin Sport odbył się mecz Polska U16 - Niemcy U16.

Stadion Miejski w Jarocinie już dawno nie był tak wypełniony. Reprezentacja Polski przyciągnęła jednak sporo wycieczek szkolnych i oficjalnie na trybunach zasiadło 1539 osób.

Polska U16 - Niemcy U16. Rewanż za piątek

Spotkania pomiędzy rówieśnikami z Polski i Niemiec było dwumeczem. W piątek, 13 października Biało-Czerwoni wygrali w Krotoszynie 2:1. Było więc jasne, że Die Mannschaft będą chcieli odegrać się i pokazać, że są jedną z lepszych reprezentacji w swojej kategorii wiekowej.

Polska U16 - Niemcy U16. Gromki doping nie pomógł Młodym Orłom

Pomimo tego, że będący na trybunach, głównie młodzi fani, od pierwszego do ostatniego gwizdka dopingowali Polaków, to jak oskrzydleni grali tylko i wyłącznie Niemcy. Już po piętnastu minutach prowadzili 2:0 a mogli nawet trzy, ale Noah Birkenpesch zmarnował rzut karny w 11. minucie gry. Co się odwlekło to nie uciekło i do przerwy było jednak 3:0. Nieudaną jedenastkę powetował sobie Birkenpesch.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i goście jeszcze dwukrotnie pokonywali Jakuba Pawlaka. Podopieczni Dariusza Gęsiora strzelili honorową bramkę w 86. minucie gry. Jej autorem był Mateusz Cegliński. Pomimo dopingu i gromkich okrzyków “Jeszcze jeden” wynik spotkania nie uległ zmianie i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Niemców. Rewanż zatem mogli uznać za udany. Goście triumfowali także w dwumeczu wynikiem 6:3.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Alexandra Staffa. Nagrodę MVP wręczyli mu wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Piotr Kościelny oraz prezes Jarocin Sport Maciej Zegar.

Polska U16 - Niemcy U16. Co “mówiły” trybuny?

W trakcie przerwy udaliśmy się na trybuny i porozmawialiśmy z kibicami. Ci zgodnie przyznawali:

Jest fajna atmosfera. Trochę gorzej wygląda to na boisku, bo Polska przegrywa

Fani jednak dodawali, że chcieliby częściej widzieć mecze reprezentacji na stadionie w Jarocinie.

Polska U16 - Niemcy U16 1:5 (0:3)

Bramki:

8’ 0:1 Alexander Staff

15’ 0:2 Eymen Laghrissi

45’ + 2 0:3 Noah Birkenpesch

54’ 0:4 Noah Birkenpesch

73’ 0:5 Mylo Kietz

86’ 1:5 Mateusz Cegliński

Polska: Jakub Pawlak - Jakub Kaszub (46’ - Hubert Kędziora), Mateusz Cegliński, Jakub Falkiewicz - Wojciech Machura (63’ - Pascal Mozie), Gracjan Czapniewski, Sammy Dudek (kapitan), Antoni Uchroński (73’ - Stanisław Kubiak) - Jakub Peret (46’ - Jędrzej Hanuszczak), Filip Przybyłko (35’ - Maksymilian Jóźwiak), Bartosz Pieczka (35’ - Oliwier Siniawski (Ż), 48’ - Michał Osowski)

Trener: Dariusz Gęsior

Niemcy: Christian Seibert (46’ - Leonard Ruland) - Yunus Unal (67’ - Mylo Kietz), Eba Bekir Is (kapitan), Nikolas Matic (59’ - Nebe Dominic), Eymen Laghrissi - Noah Birkenpesch (Ż) (77’ - Yohan Nagtcheu) , Emil Kramer (77’ - Morel Bakham Chopo) , Wael Mohya (59’ - Jeremy Mensah), Elias Wali Fard - Alexander Staff, Matteo Palma

Czerwone kartki: 0 - 0

Jak wam podobał się dzisiejszy mecz? Widzice się na zdjęciach? Dajcie znać w komentarzach!

Artykuł pochodzi z portalu jarocinska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.