Ten globalny bieg wystartował w niedzielę, 4 maja 2025 roku, o godzinie 13:00 czasu polskiego. Po raz kolejny zgromadził tysiące uczestników biegnących w szczytnym celu.
Co czyni Wings for Life World Run tak wyjątkowym?
Przede wszystkim brak tradycyjnej linii mety! Zamiast niej, pół godziny po starcie uczestników wyrusza za nimi samochód pościgowy. Za kierownicą siedzi sam Adam Małysz. Zawodnicy są eliminowani z biegu w momencie, gdy zostaną wyprzedzeni przez ten mobilny "koniec trasy". Dzięki temu, każdy uczestnik biegnie tak długo, jak tylko jest w stanie, a dystans, jaki pokonuje, jest jego osobistym osiągnięciem.To niesamowite przeżycie, którego nie da się opisać. Słyszysz głośną muzykę, wiesz, że samochód zbliża się do Ciebie, więc gnasz, ile w sił w nogach, by zrobić choć jeszcze jeden metr. Ludzie krzyczą, a z goniącego samochodu pada twoje imię. Już wiesz, że to koniec - meta dogoniła Cię. Rozpiera Cię radość i wiesz, że zobaczysz ten moment na wideo, które wrzucają organizatorzy biegu na stronę.
Historia, która inspiruje
Wings for Life World Run to nie tylko sportowe wydarzenie. Jego misją jest zebranie funduszy na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego. Fundacja Wings for Life, założona przez Dietricha Mateschitza i Heinza Kinigadnera, od lat finansuje obiecujące projekty badawcze, dając nadzieję osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym na lepszą przyszłość.
Niesamowita atmosfera na Wings for Life
Uczestniczę w tym biegu dla jego wyjątkowej atmosfery. Obrazki z trasy są wzruszające. Mijasz osoby z niepełnosprawnościami na wózku, tych, którzy idą o kulach lub w specjalnych kombinezonach. Każdy krok więcej jest dla nich sukcesem.Wszechobecne endorfiny unoszą się w powietrzu i sprawiają, że uśmiech gości nie tylko na ustach uczestników, ale również kibiców, którzy stoją przy trasie z planszami, grzechotkami, gwizdkami. Dopingują i przybijają piątki. Mimo, że dziś pogoda nie rozpieszcza - wieje wiatr, jest chłodniej, a słońce tylko chwilami przebija przez chmury.
Większość ludzi biegnie lub maszeruje tutaj nie dla wyniku, ale po to, by poczuć tę niesamowitą moc. Ludzie przebierają się w ciekawe stroje, ubierają zabawne czapki czy okulary. Są tu całe rodziny i drużyny - szczęściarze!
Wings for Life w Poznaniu tylko dla szczęściarzy
Tak, tak, tylko szczęściarze biorą udział w poznańskim biegu. W listopadzie przez chwilę trwa niesamowita walka o pakiety startowe. Ludzie czatują w kolejce i czekają, by system wpuścił ich i pozwolił zakupić bilet. Emocje są większe niż na biegu. Ja zalogowałam się na dwóch komputerach i komórce. Gdy udało mi się, byłam tak szczęśliwa, jakbym pobiła rekord świata.
Gdzie jeszcze odbywa się bieg Wings for Life World?
Poznań jest jednym z wielu miast na całym świecie, które w tym samym momencie jednoczą się w tym niezwykłym biegu. Wraz z Polską, tysiące ludzi startuje w dziesiątkach lokalizacji na wszystkich kontynentach, tworząc prawdziwie globalną społeczność biegnącą dla jednego celu. Wśród innych znanych miast - gospodarzy można wymienić m.in.: Wiedeń, Monachium, Londyn, Rio de Janeiro, Melbourne czy Miami. Niezależnie od lokalizacji, duch solidarności i chęć pomocy są zawsze te same.W biegu można też brać udział w każdym miejscu na świecie, wystarczy pobrać aplikację. Zobacz, jak to wygląda ↓
Relacja z poznańskiej edycji Wings for Life World Run
Relacja z poznańskiej edycji Wings for Life World Run to nie tylko opowieść o sportowym wysiłku, ale przede wszystkim o sile ludzkiej solidarności i nadziei na lepsze jutro. Mam nadzieję, że jesienią znowu uda mi się zostać szczęściarą i zdobyć bilet na przyszłoroczną imprezę, a teraz zachęcam do zobaczenia zdjęć.
Podzielcie się również swoimi fotkami. Dorzucimy je do naszej galerii. Przyślijcie fotki mailem: redakcja@zwielkopolski24.pl lub wyślij w wiadmości na FB - link tutaj.
Podzielcie się wrażeniami w komentarzach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.